Klimat rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Youth Krak Hack. W dobrym klimacie!” już 19 sierpnia

„Youth Krak Hack. W dobrym klimacie!” – to piąta edycja maratonu projektów społecznych, skierowana do krakowskiej młodzieży, która tym razem poświęcona jest rekomendacjom wypracowanym w trakcie I Krakowskiego Panelu Klimatycznego. Wydarzenie odbędzie się 19 sierpnia.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Uczestnicy wydarzenia, w trakcie 12 godzin staną przez wyzwaniem opracowania kampanii społecznej kształtującej postawy proklimatyczne, zawierającej elementy edukacyjno-informacyjne, skierowanej do mieszkańców i mieszkanek Krakowa:

  • młodzieży
  • rodziny z dziećmi
  • seniorów
  • przedsiębiorców i inwestorów.

Kampania powinna uwzględniać potrzeby wyżej wymienionych grup odbiorców, a także różnorodne narzędzia komunikacji i edukacji i takie jak np.: cykliczne wydarzenia edukacyjne w dzielnicach, spotkania ze ekspertami, materiały edukacyjne dla nauczycieli i placówek oświatowych; media lokalne, informacje w komunikacji miejskiej, informacje w przestrzeni publicznej, ekrany informacyjne itp.

Oferujemy dawkę praktycznej wiedzy oraz wsparcie mentorów – specjalistów w zakresie klimatu, promocji oraz tworzenia kampanii społecznych.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy młodzież oraz studentów mieszkających w Krakowie, w wieku od 13 do 26 lat. Chęć udziału w hakatonie mogą zgłosić osoby indywidualne oraz grupy (od trzech do pięciu osób) za pośrednictwem elektronicznego formularza. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia.

Finał wydarzenia, podczas którego jury wybierze najciekawsze kampanie społeczne, odbędzie się 30 sierpnia w sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane przez Gminę Miejską Kraków, a autorzy trzech najlepszych propozycji otrzymają nagrody finansowe.

Zapraszamy stronę programu Młody Kraków 2.0 oraz wydarzenie na Facebooku.

Regulamin hakatonu do pobrania tutaj.

Maraton projektów społecznych oraz jego gala finałowa planowane są do realizacji w formie stacjonarnej, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-21
Data aktualizacji: 2021-07-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat