Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

805 osób skorzystało już z akcji #KrakówSzczepi

Trwa wakacyjna akcja szczepień przeciw Covid-19 #KrakówSzczepi. W każdą sobotę i niedzielę wszyscy chętni mogą zaszczepić się w specjalnych mobilnych punktach, które rozstawiane są w różnych miejscach na terenie miasta. Przez ostatnie trzy weekendy z tej opcji skorzystało już 805 osób.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W minioną sobotę i niedzielę mobilne punkty szczepień zostały ustawione w dwóch miejscach: przy Nowohuckim Centrum Kultury oraz na terenie Klubu Sportowego Wanda. Z możliwości zaszczepienia się skorzystało tam łącznie 245 osób.

Plenerowe szczepienia będą kontynuowane, a najbliższa okazja będzie już 24 i 25 lipca także w dwóch miejscach. Mobilny punkt szczepień zostanie uruchomiony na Małym Rynku. Natomiast do Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna” na ul. Kolnej przyjedzie specjalny elektrobus MPK.

Przypomnijmy, że w akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonują wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przechodzi standardową kwalifikację.

Dodajmy, że mobilne jednostki szczepień są organizowane dla przyspieszenia procesu szczepień krakowian i prowadzone są na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków przez Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie.

Akcja #KrakówSzczepi potrwa do końca wakacji w wyznaczonych terminach i punktach na mapie Krakowa, w tym w specjalnie ustawionych namiotach oraz w dostosowanych do realizacji szczepień elektrycznych autobusach MPK SA.

#KrakówSzczepi grafika

pokaż metkę
Autor: Emilia Król, Tomasz Róg
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-19
Data aktualizacji: 2021-07-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat