Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

PreZero Grand Prix PLS: w sierpniu siatkarze zagrają w Krakowie o triumf

Od 5 do 8 sierpnia drużyny PlusLigi rozegrają w Krakowie drugą edycję plażowej letniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Kraków jest jedynym miastem w 2021 roku, które będzie gościć męską część tego wyjątkowego turnieju. Podobnie jak w poprzednie wakacje, siatkarze powalczą na piasku w kompleksie sportowym KS Wanda przy ul. Bulwarowej.

Siatkowka PreZero Grand Prix PLS
Mateusz Chwajoł/ZIS

Latem 2021 roku siatkarze PlusLigi ponownie powalczą w Krakowie na piasku. W zeszłym roku cykl letniego Grand Prix PLS był pierwszą imprezą z udziałem naszych ligowych gwiazd oraz kibiców, po przerwaniu sezonów PlusLigi i TAURON Ligi z powodu pandemii koronawirusa. Turniej plażowy, grany w nietypowy sposób – zespoły liczą po czterech graczy – spotkał się ze sporym zainteresowaniem, a kibice oraz sami uczestnicy świetnie się bawili.

– Cieszę się, że władze Polskiej Ligi Siatkówki po raz kolejny postanowiły, że Kraków będzie gospodarzem tego atrakcyjnego i widowiskowego turnieju. Ubiegłoroczna edycja imprezy w naszym mieście okazała się strzałem w dziesiątkę, gościliśmy kibiców wszystkich drużyn, którzy nie mogli już doczekać się możliwości dopingowania na żywo czołowym zawodnikom w kraju. Liczymy, że i w tym roku spotkamy się w sprawdzonym miejscu – w kompleksie sportowym KS Wanda przy ul. Bulwarowej – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

– Zapraszam kibiców do Krakowa, w ten letni okres wiele się będzie działo, a w trakcie naszego letniego Grand Prix na pewno dostarczymy wielu atrakcji i stworzymy wspólnie wspaniałą atmosferę zabawy i rywalizacji – podkreśla Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA.

– Pamiętajmy, że to oczywiście zabawa, turniejowi towarzyszyć będą muzyka, konkursy dla kibiców, letnia atmosfera, lecz to także prawdziwa rywalizacja. W zeszłym sezonie bardzo dobrze na piasku radzili sobie gracze Jastrzębskiego Węgla, którzy przeszli przez nasze Grand Prix niczym burza, a na koniec sezonu halowego okazało się, że są najlepsi także w PlusLidze –  dodaje Popko.

Mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. Nowością jest system – tzw. brazylijski, doskonale znany kibicom siatkówki plażowej.

Terminarz rozgrywek tutaj.

Przed rokiem PreZero Grand Prix to był zupełnie nowy pomysł, który PLS w ekspresowym tempie wprowadziła, by pokazać, że ligowa siatkówka potrafi działać kreatywnie i błyskawicznie, nawet w najtrudniejszych momentach. Żadna inna liga sportowa w naszym kraju nie zdecydowała się na stworzenie w tak szybkim tempie tak dużego i śmiałego przedsięwzięcia. Inicjatywa Polskiej Ligi Siatkówki została zauważona na całym świecie, gratulacje przysłał także Ary Graça, prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB). Wszystkie mecze turnieju Grand Prix transmitowała Telewizja Polsat na swoich sportowych antenach, w trzech miastach gospodarzach powstały specjalne strefy kibica i trybuny – fani mogli oglądać mecze na żywo, oczywiście przy zachowaniu środków bezpieczeństwa związanych z ochroną przed pandemią koronawirusa.

Strona internetowa PreZero Grand Prix PLS

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-15
Data aktualizacji: 2021-07-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat