Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Szczepienia, SPP, plany miejscowe – czyli podsumowanie 62. sesji RMK

Dyskusja o przyszłości okolicy Hali Targowej oraz planach powstania Placu Grzegórzeckiego, rezolucje w sprawie obowiązkowych szczepień, czy w sprawie wprowadzenia zmian zasad wydawania zezwoleń upoważaniających do wjazdu w Strefy Ograniczonego Ruchu oraz pomoc poszkodowanym w pożarze w miejscowości Nowa Biała – to tyko kilka z tematów podejmowanych podczas 62. sesji Rady Miasta Krakowa 7 lipca.

Fot. RMK
RMK

Rada Miasta Krakowa przyjęła rezolucję, przygotowaną przez grupę radnych, w sprawie wprowadzenia zmian zasad wydawania zezwoleń upoważniających do wjazdu w Strefy Ograniczonego Ruchu. Autorzy projektu rezolucji zwracają się z apelem do Prezydenta Miasta Krakowa o wprowadzenie zmiany zasad wydawania zezwoleń upoważniających do wjazdu w Strefy wyznaczone na terenie Starego Miasta i Kazimierza w celu umożliwienia przedsiębiorcom wykonującym działalność gospodarczą na ich obszarze wjazdu i postoju nieprzekraczającego 5 minut. Postulowane zmiany mają objąć Strefy Ograniczonego Ruchu poza obszarem: Małego Rynku, Rynku Głównego, pl. Szczepańskiego, ulic: Floriańskiej, Kanoniczej i Grodzkiej.

Radni podjęli także rezolucję autorstwa grupy radnych w sprawie obowiązkowych szczepień. W rezolucji radni apelują o wprowadzenie systemu obowiązkowych szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2 dla wszystkich mieszkańców Polski, zgodnie z zaleceniami medycznymi.

Radni przyjęli także rezolucję autorstwa grupy radnych do dyrektora krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, za pośrednictwem Marszałka Województwa Małopolskiego. - Rada Miasta Krakowa, mając na uwadze zapotrzebowanie lokalnej społeczności na tereny zielone, zwraca się do Marszałka Województwa Małopolskiego oraz do Dyrektora Szpitala o przekazanie, dzierżawę lub sprzedaż działki nr 222 obr. K-44 na rzecz Miasta Krakowa z przeznaczeniem pod ogólnodostępny park miejski – czytamy w rezolucji.

Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę w sprawie Ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Zachodnia-Lubostroń". Projekt uchwały przygotowany został przez Klub Radnych Przyjazny Kraków. - W projekcie uchwały został uwzględniony obszar terenu, który obecnie nie jest objęty żadnym planem zagospodarowania przestrzennego. Może to prowadzić do sytuacji, w których właściciele działek lub inwestorzy mogą budować budynki o gabarytach niewspółmiernych do infrastruktury komunikacyjnej – tłumaczą radni w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Radni podjęli także uchwałę w sprawie pomocy finansowej dla Gminy Nowy Targ na usuwanie skutków katastrofalnego pożaru i odbudowę zniszczonej infrastruktury w miejscowości Nowa Biała.

Rada Miasta Krakowa zdecydowała o ponowieniu procedury planistycznej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Morelowa”. Przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów „Skotniki-Południe”, „Kujawy”, „Nowa Huta Przyszłości – Igołomska Południe”. Przyjęte zostały także programy polityki zdrowotnej: „Program powszechnego dostępu do defibrylacji z elementami nauki pierwszej pomocy w Gminie Miejskiej Kraków” oraz „Program profilaktyki otyłości i nadciśnienia tętniczego u dzieci w wieku szkolnym”.

Rada Miasta Krakowa zdecydowała także o zdjęciu z porządku obrad projektu uchwały w sprawie Ustanowienia użytku ekologicznego „Łąki na Klinach”.

Podsumowanie 62. sesji Rady Miasta Krakowa.

Kolejna, uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa zwołana została na 12 lipca z okazji wręczenia złotego medalu „Cracoviae Merenti” Zamkowi Królewskiemu na Wawelu. Uroczystość będzie transmitowana na żywo na stronie www.rmk.krakow.pl.

Kolejna sesja zwyczajna odbędzie się 25 sierpnia.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-07-08
Data aktualizacji: 2021-07-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat