Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowe ogrody deszczowe w Krakowie

Komisja Europejska zatwierdziła podpisaną jesienią ubiegłego roku deklarację współpracy Krakowa, Madrytu i belgijskiego Leuven. Na 16 lipca zaplanowano spotkanie z udziałem wszystkich beneficjentów. Wysokość budżetu dla Krakowa wynosi 793 993,50 euro. Fundusze pozwolą odwzorować kilka sprawdzonych praktyk i przenieść je z Leuven – Europejskiej Stolicy Innowacji 2020 na krakowski grunt. Czas realizacji całego projektu wynosi 39 miesięcy, począwszy od września tego roku.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Kraków zaczynie realizować projekt wiosną 2023 r. – po tym, jak Leuven zaprojektuje i wdroży swoje rozwiązania. Kraków, Madryt i inni europejscy partnerzy projektu mają się nimi inspirować i na nich wzorować. Projekt jest finansowany z programu LIFE.

Przedmiotem współpracy będzie budowa ogrodu deszczowego oraz zielonego i przyjaznego otoczenia dla wybranej szkoły, w której brakuje tego typu infrastruktury. Wszystko w ścisłej współpracy i pod czujnym okiem mieszkańców. Nad wdrażaniem nowatorskich pomysłów w życie będą czuwali nasi partnerzy z Leuven.

Czego może nas nauczyć Leuven?

Na pewno wprowadzania serii ambitnych inicjatyw, które przyspieszyły w belgijskim mieście zmiany systemowe. Leuven, tak jak i Kraków jest miastem uniwersyteckim, które wciąż ma ogromny apetyt na naukę oraz chęć wprowadzania zmian.

Więcej informacji na KEGW.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-07
Data aktualizacji: 2021-07-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat