Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Radny i lekarz – Nowohucianinem Roku 2020

Radny Lech Kucharski Nowohucianinem Roku 2020! Nowohucianin roku to tytuł przyznawany przez Kapitułę „Głosu – Tygodnika Nowohuckiego” od połowy lat dziewięćdziesiątych osobom, których szczególne zasługi na rzecz lokalnej społeczności wpisują się w dzieje Nowej Huty.

Fot. RMK
RMK

Tytuł Nowohucianina Roku 2020 został wręczony w trakcie 62. sesji Rady Miasta Krakowa. O wyróżnieniu oraz jego historii mówił w przemówieniu Sławomir Pietrzyk, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, a laudację wygłosił Jan Franczyk, redaktor naczelny „Głosu – Tygodnika Nowohuckiego”.

W 2020 roku laureatem tego tytułu został Lech Kucharski radny miasta Krakowa VIII kadencji, przewodniczący Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Specjalistycznego Szpitala im. S. Żeromskiego. Od dzieciństwa związany z Nową Hutą.

O przyznaniu tytułu Nowohucianina Roku 2020 Lechowi Kucharskiem zadecydowała jego zaangażowana działalność i służba w czasie wzmożonych działań służb medycznych przy pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz wieloletnia pomoc medyczna i praca dla dobra mieszkańców Nowej Huty. Radny od lat pracuje jako lekarz internista i kardiolog w nowohuckim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego, jest także wiceprezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-07-07
Data aktualizacji: 2021-07-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat