Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków w finale konkursu o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”

Kraków wraz z Helsingborgiem (Szwecja), Sofią (Bułgaria) i Tallinem (Estonia) trafił do ścisłej finałowej czwórki ubiegającej się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”. W tegorocznej edycji konkursu wystartowały również: Belgrad (Serbia), Cagliari (Włochy), Dublin (Irlandia), Gaziantep (Turcja), İzmir (Turcja), Košice (Słowacja), Logroño (Hiszpania), Skopje (Republika Macedonii Północnej) oraz Zagrzeb (Chorwacja), a z polskich miast: Warszawa, Rzeszów i Gdańsk.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

Jak piszą organizatorzy konkursu na swojej stronie: „Dziesięć europejskich miast wyznacza drogę ku zrównoważonemu rozwojowi, przechodząc do ostatniego etapu konkursu Europejskiej Zielonej Stolicy i Zielonego Liścia, w czasach bezprecedensowych kryzysów zdrowotnych, społecznych i gospodarczych. Miasta zostały wybrane na podstawie ich zaangażowania w rozwiązywanie miejskich problemów środowiskowych.”

 

Przed finalistami ostatni etap konkursu, w ramach którego już we wrześniu, zaprezentują się przed międzynarodowym jury, składającym się z ekspertów z różnych dziedzin ekologii. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 600 tys. € oraz tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”, który jest przede wszystkim długofalowym zobowiązaniem wobec innych miast, aby motywować, inspirować oraz dzielić się swoimi doświadczeniami w drodze do osiągnięcia celów zielonego ładu.

Letter to EGC Finalist cities – Kraków [PDF].

Wniosek aplikacyjny [PDF].

europejska zielona stolica 2023

Więcej informacji na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej oraz na stronie European Green Capital Award 2023.

Kraków EGCA logotyp

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-06
Data aktualizacji: 2021-07-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat