Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bezpieczny wypoczynek w wakacje

Ulgowe wejściówki do Parku Wodnego, profilaktyczne działania edukacyjne nt. bezpieczeństwa nad wodą, kontrole kąpielisk – to tylko niektóre z zadań jakie wykonują służby miejskie i Urząd Miasta Krakowa w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. O bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas wypoczynku w okresie wakacji, dyskutowano na posiedzeniu Komisji Praworządności Rady Miasta Krakowa.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Radni największą uwagę skupili na wspomnianym bezpieczeństwie nad wodą. Prosili służby o wzmożone kontrole w obrębie największych krakowskich akwenów, szczególnie w miejscach nie dopuszczonych do kąpieli, gdyż co roku w okresie wakacji notuje się poważne wypadki, które miały miejsce w wodzie lub na terenie przybrzeżnym.

Zarówno Policja, jak i straż miejska w okresie wakacji wzmogły swe działania i ilość patroli w pobliżu miejskich kąpielisk (np. Bagry),  jak również akwenów, w których nie wolno pływać, lecz które przyciągają wypoczywających. Jak zapowiedział komendant Staży Miejskiej Jerzy Mądrzyk, strażnicy miejscy oprócz patroli prowadzą również działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą. Podobnie działa Policja, która prócz tego prowadzi coroczne akcje edukacyjne związane z przeciwdziałaniem narkomanii, dopalaczom i innym używkom. Dodatkowo, jak co roku prowadzone są wzmożone kontrole techniczne autokarów.

Nie zapominając o dzieciach, które pozostają w Krakowie na okres wakacji, Urząd Miasta Krakowa wraz z Parkiem Wodnym w Krakowie przygotował ulgowy wstęp do Parku Wodnego. Dzieci i młodzież do lat 16 za 1,5-godzinny pobyt w hali basenowej i korzystanie z wszystkich dostępnych atrakcji z wyjątkiem sauny zapłacą symboliczną opłatę 7,50 zł. Bilet w tej cenie będzie można zakupić na podstawie kuponów rabatowych, które będą wydawane codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00–10.00 przed wejściem głównym do Parku Wodnego (ul. Dobrego Pasterza 126). Limit kuponów na cały okres wakacji wynosi 18 461. Kupony rabatowe dla dzieci w wieku do 6 lat wydawane będą na podstawie oświadczenia rodzica. Należy pamiętać, że dzieci do 10. roku życia mogą wejść na halę basenową tylko z pełnoletnim opiekunem. Opiekun będzie mógł wykupić bilet na 1,5 godziny w promocyjnej cenie 15 zł.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-07-06
Data aktualizacji: 2021-07-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat