Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wakacje pod znakiem baśni, warsztatów i zabawy na Zgody 7

Wakacje w mieście mogą być fantastyczną przygodą. Atrakcje na os. Zgody 7 zabiorą młodszych i starszych w podróż do bliższych i dalszych zakątków kuli ziemskiej: zagramy na instrumentach ze wszystkich stron świata, zrobimy coś z niczego, zwiedzimy zakamarki Nowej Huty, poznamy inne tradycje i kultury, a także dowiemy się, jak radzić sobie z emocjami i jak w trudnych sytuacjach z pomocą mogą przyjść nam… bajki.

Fot. materiały prasowe / KBF
materiały prasowe / KBF

Razem dla Ziemi – ekologiczne działania dla młodszych i starszych

Warsztaty z budowy przytulnych domków dla owadów, rodzinne gry terenowe, kreatywne zajęcia dla seniorów czy regularne zbiórki karmy dla zwierząt, ubrań i książek – „Razem dla Ziemi” to całoroczny cykl zajęć, warsztatów i aktywności dla dzieci, rodziców i seniorów, które są organizowane zarówno w nowohuckim punkcie spotkań Zgody 7, jak i online. Na spotkaniach dowiemy się, jak dbać o środowisko i co zrobić, aby zasoby, które są skarbem Ziemi (woda, powietrze, drzewa), służyły nam jak najdłużej.

Odbędą się też warsztaty dla seniorów! W czwartek 26 sierpnia o godz. 11.00 organizatorzy zapraszają seniorów na spotkania, podczas których w praktyczny sposób naucza się, jak dbać o środowisko i wykonać m.in. woreczki na warzywa i owoce.

Zgodowe krafty

W ramach tego cyklu spotkań odbędą się warsztaty rękodzieła o przeznaczeniu użytkowym. Podczas zajęć prowadzący stawiają sobie za cel nie tylko wytwarzanie różnych przedmiotów własnymi rękami, ale również szerzenie idei zero waste. Na warsztatach recyklinguje się takie rzeczy, jak reklamówki, stare koszulki czy szklane butelki i słoiki. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Na wszystkie wymienione wcześniej warsztaty obowiązują zapisy. Szczegóły na facebookowym profilu Zgody 7 – miejsce spotkań oraz w punkcie Zgody 7.

Sierpniowe święto różnorodności w ramach projektu „Orfeo & Majnun”

W ramach międzynarodowego projektu „Orfeo & Majnun” w punkcie Zgody 7 odbędzie się szereg zajęć dla najmłodszych. Celem warsztatów będzie przedstawienie nieznanych zakątków kuli ziemskiej, pokazanie różnorodności świata i ludzi, którzy zamieszkują rozmaite jego części.

Na warsztatach, które odbędą się w każdą sierpniową niedzielę o godz. 11.00, dzieci dowiedzą się, jak ważne są emocje i czy różnią się w zależności od wieku, koloru skóry czy pochodzenia (15 sierpnia), zastanowią się, czy sztuka może komuś pomóc w trudnej sytuacji (8 sierpnia), i odpowiedzą na pytanie, jaka jest rola zwierząt i natury w życiu człowieka – w tym celu przeniosą się na sawannę w poszukiwaniu cętkowanych drapieżników (22 sierpnia). W ostatnią sierpniową niedzielę (29 sierpnia) najmłodsi nauczą się, że nawet niełatwe emocje są potrzebne i że można wykorzystywać je w twórczości artystycznej, by się z nimi oswoić.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4–9 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Szczegóły w opisie wydarzenia na Facebooku.

Organizatorami wydarzeń są KBF, Kids in Kraków, Zgody 7 – miejsce spotkań, Cafe NOWA Księgarnia i Fundacja Faktor Kultura. Warsztaty dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-01
Data aktualizacji: 2021-08-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat