Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Trwają półkolonie, które w czasie wakacji organizuje miasto we współpracy z partnerami. To kolejna edycja cieszącej się dużą popularnością akcji „Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami”.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W bezpłatnych półkoloniach, finansowanych przez miasto i realizowanych przez partnerów, mogą uczestniczyć dzieci i młodzież do 24. roku życia ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych, mieszkające i/lub uczęszczające do szkoły na terenie Krakowa. Uczestnicy półkolonii muszą być samodzielni, bo wezmą udział w zajęciach bez rodzica czy opiekuna.

Poszczególne turnusy trwają pięć dni – odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–16.00. Uczestnicy półkolonii biorą udział w zajęciach sportowych, edukacyjnych i plastycznych. Mają zapewnioną profesjonalną opiekę, a także drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Dla osób mieszkających w Krakowie będzie dostępny wspólny transport.Półkolonie odbywają się w kilku miejscach Krakowa, organizują je partnerzy inicjatywy: Fundacja Poland Business Run, Fundacja Proland-Sport, Stowarzyszenie Krakowski Kultywator oraz Stowarzyszenie Nadzieja.

Szczegółowe informacje o zapisach na półkolonie organizowane przez poszczególnych partnerów można znaleźć na stronie Kraków bez barier.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-24
Data aktualizacji: 2021-07-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat