Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Grupa Weband zagra w Dworku Białoprądnickim

Dworek Białoprądnicki zaprasza na koncert grupy Weband do miejsca, które po 40. latach, w nowej formie, wraca na muzyczną mapę Krakowa – Jazz Clubu Dworek. W czwartek, 24 czerwca, o godz. 20.00, zagrają tam świetni muzycy: Piotr Wyleżoł, Szymon Mika, Marcin Kaletka, Max Mucha i David Hodek.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Quintet Weband powstał z inicjatywy pianisty Piotra Wyleżoła, jednakże z założenia to grupa, której pod względem muzycznym artysta nie chciał w pełni liderować, zapraszając do niej muzyków o silnych i niezależnych osobowościach.

Ideą było stworzenie przestrzeni do realizacji różnych muzycznych pomysłów i zebranie wszechstronnych artystów o szerokich horyzontach, by muzyka mogła podążać właściwie w każdym kierunku. Filarem spajającym ma być po prostu frajda grania, a nie realizacja autorskiej wizji muzyki jednego lidera.

Weband tworzą:

  • Piotr Wyleżoł – fortepian
  • Szymon Mika – gitara
  • Marcin Kaletka – saksofon
  • Max Mucha – kontrabas
  • David Hodek – perkusja

Pierwszy album Weband „Cavatina Session” powstał bardzo spontanicznie. Decyzja o wejściu do studia zapadła właściwie z dnia na dzień jako efekt pewnej „chemii”, która wytworzyła się między członkami zespołu po pierwszych koncertach.

– Chcieliśmy uwiecznić ten moment „tu i teraz”, ponieważ czuliśmy, że to coś ulotnego, czego nie można zaplanować, i na tym skupiliśmy się podczas sesji: na radości wspólnego muzykowania. Różnorodność muzyki wynika m.in. z faktu, że w tym zespole każdy przynosi swoje kompozycje, dzięki czemu wychodzimy z ram jakiegoś jednego stylu. Kompletnie o tym nie myślimy i nie planujemy, jak chcemy brzmieć. Akceptujemy w pełni swoją różnorodność i to właśnie Weband tworzy naszą jedność – mówi Piotr Wyleżoł.

Bilety do kupienia online oraz w kasie Dworku Białoprądnickiego na ul. Papierniczej 2.

Więcej informacji na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-18
Data aktualizacji: 2021-06-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat