Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Festiwal Młodych Twórców zaprasza młodzież do świata street artu

Graffiti, szablony, murale, DJing, muzyczne beaty, wlepki, plakaty i historie opowiedziane komiksem – to wszystko to tylko wybrane punkty programu Festiwalu Młodych Twórców, który od 30 czerwca zaprasza młodzież do tworzenia i próbowania swoich sił w kilkunastu dziedzinach street artu.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Sztuki odlotowe” w wyjątkowych przestrzeniach Muzeum Lotnictwa Polskiego. W sąsiedztwie historycznych statków powietrznych w bezpiecznych plenerach odbywać się będą warsztaty, wystawy, pokazy i spotkania z wysokiej klasy artystami, którzy dzielić się będą z młodzieżą tajnikami swojej pracy oraz zachęcać do wspólnego tworzenia.

Co i kiedy?

Główny punkt festiwalowy to kreatywne warsztaty plastyczne dla młodzieży, które odbywają się 1 do 3 lipca. Podczas festiwalu można również rozwijać swoje talenty muzyczne.

Ponadto, przygotowując się do warsztatów, będzie można spacerować Szlakiem Krakowskiego Street Artu, a także obejrzeć tematyczne wystawy, zagrać w gry uliczne i zobaczyć, jak na żywo powstaje wielkoformatowy mural.

Dla kogo?

Organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu przede wszystkim krakowską młodzież w wieku 13-26 lat, chętną do kreatywnego zagospodarowania swojego czasu. Aby zapisać się na festiwal, należało wypełnić elektroniczny formularz.

Wszystkie aktualne informacje znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na stronie internetowej Festiwalu Młodych Twórców.

Realizatorem wydarzenia jest Fundacja Artica. Partnerem festiwalu jest Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Festiwal Młodych Twórców realizowany jest w ramach programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta na lata 2019-23 Młody Kraków 2.0 w obszarze „Kultura (dla) młodzieży”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-17
Data aktualizacji: 2021-07-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat