Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszają Krakowskie Kameralne Spotkania Muzyczne

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na Krakowskie Kameralne Spotkania Muzyczne. Gościem pierwszej odsłony cyklu będzie solistka Opery Krakowskiej Monika Korybalska.

Fot. Krakowskie Forum Kultury

Gośćmi Krakowskich Kameralnych Spotkań Muzycznych będą śpiewacy operowi, aktorzy musicalowi oraz instrumentaliści. Zaproszeni artyści opowiedzą o charakterystyce swojej pracy, drodze do kariery i obecnym życiu. Rozmowy przeplatane będą muzyką wykonywaną na żywo.

Spotkania poprowadzi Marek Gerwatowski – tenor, artysta Opery Krakowskiej i pomysłodawca cyklu.

Gościem pierwszego spotkania, które odbędzie się w sobotę, 19 czerwca, o godz. 18.00 w KFK na ul. Mikołajskiej 2, będzie Monika Korybalska – solistka Opery Krakowskiej, a towarzyszyć jej będą Olga Tsymbaluk – fortepian i Dmytro Holovenko – gitara.

Monika Korybalska w swoim dorobku posiada ponad 40 partii operowych i operetkowych. Do najważniejszych w jej repertuarze m.in. należą: Carmen (Georges Bizet – „Carmen”), Giovanna Seymour (Gaetano Donizetti – „Anna Bolena”) czy Adalgisa (Vincenzo Bellini – „Norma”). Brała udział w licznych prapremierach i prawykonaniach, np. „Olga Bo” Marcina Błażewicza, „Pizzicato” Mateusza Bienia, „Miłość do trzech pomarańczy” Sergiusza Prokofiewa (polska prapremiera). Na swoim koncie ma także współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Nova w Bydgoszczy oraz nieistniejącym już Gliwickim Teatrem Muzycznym.

Jest laureatką VI Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej (II miejsce), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Iuventus Canti na Słowacji (wyróżnienie) oraz finalistką I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi w Lublinie. W roku 2014 otrzymała Nagrodę Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi”, co zaowocowało nagraniem płyty z duetami na sopran i mezzosopran pt. „Per Due Donne. MEZZOeSOPRANO”.

W swoim dorobku fonograficznym posiada także pierwsze płytowe nagranie opery Stanisława Moniuszki „Beata” (partia Agaty) oraz „Requiem” Alfreda Schnittke. Jest uczestniczką wielu festiwali muzycznych, m.in. Opera Rara (Kraków), Festiwalu Muzyki Polskiej (Kraków).

Bilety do kupienia w kasie KFK oraz na stronie internetowej bilety.krakowskieforum.pl.

Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. limit osób, obowiązek zasłaniania ust i nosa, dystans społeczny, dezynfekcja).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-17
Data aktualizacji: 2021-06-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź