Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bezpieczne wakacje w Parku Wodnym

Jak ciekawie i bezpiecznie spędzić wakacje w Krakowie? Jedną z możliwości jest aktywny wypoczynek w Parku Wodnym. Jak co roku w ramach programu „Bezpieczny Kraków" Gmina Miejska Kraków zapewnia dzieciom i młodzieży z terenu Krakowa codzienny ulgowy wstęp do Parku Wodnego. Kupony są rozdawane od poniedziałku do piątku, od 1 lipca do 31 sierpnia.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Pod koniec ubiegłego roku miasto podpisało z Parkiem Wodnym umowę dotyczącą zorganizowania w roku 2021 rekreacji na terenie obiektu. Ze względu na sytuację pandemiczną w umowie zawarto zapisy dotyczące możliwości wykorzystania kuponów z ferii, aby maksymalnie wykorzystać środki finansowe (120 000 zł) przeznaczone na ten cel.

Dzieci i młodzież do lat 16 za 1,5 h pobyt w hali basenowej i korzystanie z wszystkich dostępnych atrakcji z wyjątkiem sauny zapłacą symboliczną opłatę 7,50 zł. Bilet w tej cenie będzie można zakupić na podstawie kuponów rabatowych, które będą wydawane codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00–10.00 przed wejściem głównym do Parku Wodnego (ul. Dobrego Pasterza 126). Limit kuponów na cały okres wakacji wynosi 18 461. Miasto dopłaca do każdego kuponu 6,50 zł.

W ramach tej puli codziennie zabezpieczanych będzie 50 kuponów dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. Kupony te będą do odbioru w punkcie informacyjnym Parku Wodnego. Każdy posiadacz imiennej KKR 3+ przy odbiorze kuponu musi okazać dokument potwierdzający tożsamość.

Z biletu można skorzystać o dowolnej porze w ciągu dnia, w którym został on wydany. Kupony będą wydawane za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Kupony rabatowe dla dzieci w wieku do 6 lat wydawane będą na podstawie oświadczenia rodzica.

Uwaga! Dzieci do 10. roku życia mogą wejść na halę basenową tylko z pełnoletnim opiekunem. Opiekun będzie mógł wykupić bilet na 1,5 h w promocyjnej cenie
15 zł.


Akcja będzie prowadzona zgodnie z umową i regulaminem wewnętrznym obowiązującym na terenie obiektu, zawierającym wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, który powołując się na doniesienia WHO i CDC, potwierdza, że COVID-19 nie jest chorobą wodozależną, a wirus SARS-CoV-2 jest podatny na uzdatnianą wodę, która w warunkach basenowych eliminuje wirusa. Nie stwierdzono przypadków zakażenia tym wirusem poprzez wodę przeznaczoną do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników akcji „Bezpieczne wakacje w Parku Wodnym w Krakowie SA” podjęto szereg dodatkowych działań, zgodnie z wytycznymi Ministra Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego, których celem jest ochrona zdrowia i zapewnienie bezpiecznego pobytu. W całym obiekcie zlokalizowano liczne punkty do dezynfekcji rąk. Wprowadzono, zgodnie z wytycznymi, limity osób korzystających z przestrzeni obejmujących halę basenową. Personel kontroluje liczbę osób wchodzących do hali basenowej. Zostały wyznaczone miejsca dla osób oczekujących na wejście i wyjście w odległościach co 2 metry. Przy jednym stanowisku kasowym może przebywać jedna osoba lub kilka osób wspólnie zamieszkujących. Serwis sprzątający przez całą dobę dezynfekuje obiekt. Utrzymywane są rygorystyczne zasady w zakresie wysokiej częstotliwości wymiany powietrza oraz technologii oczyszczania wody. Restauracja i barek wodny funkcjonują zgodnie z wytycznymi dla obiektów gastronomicznych.

Wprowadzone zostały procedury zapobiegawcze dla pracowników oraz procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika lub klienta.

Zgodnie z wytycznymi obowiązującymi na terenie kraju Park Wodny w Krakowie SA, informuje na swoich stronach, że klienci, którzy w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa, podlegają upomnieniu przez personel, a w ostateczności mogą zostać poproszeni o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.

pokaż metkę
Autor: Grażyna Rokita
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-15
Data aktualizacji: 2021-07-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat