Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przedstawiciele branży turystycznej spotkają się w Krakowie

Dziś, 17 czerwca w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory Muzeum Krakowa odbędzie się IV Forum Przewodników, Pilotów, Biur Podróży i Atrakcji Turystycznych, organizowane przez Krakowską Izbę Turystyki przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa. Tematyka forum skupi się na dwóch istotnych kwestiach.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

Pierwszy temat dotyczyć będzie propozycji muzealnej, kulturalnej i turystycznej Krakowa na 2021 rok w kontekście zapotrzebowania społecznego na ofertę spędzania czasu wolnego w okresie wychodzenia z pandemii. Natomiast drugi panel będzie próbą odpowiedzi na pytanie, jak zapewnić turystom bezpieczeństwo i maksymalny komfort zwiedzania obiektów.

Wydarzenie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży turystycznej potrzebującej spotkań mających na celu wspólną wymianę doświadczeń – wszyscy mają nadzieję, że rok 2021 będzie czasem, w którym krok po kroku świat zmierzać będzie w kierunku normalizacji życia.

IV Forum Przewodników, Pilotów, Biur Podróży i Atrakcji Turystycznych zgromadzi przedstawicieli branży turystycznej i umożliwi wspólny dialog. Przewodnicy miejscy przykładają dużą wagę do współpracy z muzeami oraz innymi obiektami historycznymi i sakralnymi odwiedzanymi przez turystów. W trakcie konferencji uczestnicy będą zastanawiać się, jak uatrakcyjnić ofertę kulturalną miasta, by zachęcić na nowo do przyjazdu i zwiedzania Krakowa. Podczas forum omówione zostaną zasady współpracy między branżą turystyczną, przewodnikami, pilotami a muzeami i innymi obiektami kulturalnymi w okresie po pandemii.

Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy z transmisją online dostępną na miejskich stronach internetowych i w mediach społecznościowych Krakowskiej Izby Turystyki i Urzędu Miasta Krakowa.

Przyszłość stawia przed branżą turystyczną wielkie wyzwania, a największym z nich jest wciąż przetrwanie trudnego okresu i znalezienie rozwiązania na zachowanie potencjału, który pozwoli odbudować turystykę w mieście w lepszej, zrównoważonej formie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-14
Data aktualizacji: 2021-06-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat