Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Czy znasz Kraków?” – finał

15 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu historycznego „Czy znasz Kraków?”. Jak co roku to wydarzenie patronatem objęła Rada Miasta Krakowa.

Fot. Małgorzata Kubowicz
Małgorzata Kubowicz

Finaliści tej edycji konkursu historycznego „Czy znasz Kraków?” otrzymali nagrody i dyplomy m. in. z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca.

Tematem przewodnim tegorocznej odsłony był „Kraków na drodze ku Niepodległej”. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali uczniowie szkół ponadpodstawowych z Krakowa i Małopolski. Przyjmowano zgłoszenia zarówno uczestników indywidualnych, jak i trzyosobowych drużyn. Finał odbył się w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać nie lada pracą i umiejętnościami. Aby do niego przystąpić trzeba było przeczytać obowiązkowe lektury i wysłuchać cyklu wykładów związanych z tematem konkursu.

„Czy znasz Kraków?” to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs wiedzy historycznej o Krakowie.

Wyniki tegorocznych rozgrywek oraz informacje o konkursie znajdują się na stronach organizatorów Muzeum Krakowa oraz Centrum Młodzieży im. dra Henryka Jordana w Krakowie.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-14
Data aktualizacji: 2021-06-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat