Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Czerwiec w Muzeum Fotografii

Muzeum Fotografii zaprasza na warsztaty dla młodzieży i seniorów. Spacer po Krakowie śladami rewolucji, warsztat z Dybą i Adamem Lachami, street photo bez wychodzenia z domu – więcej informacji o poszczególnych wydarzeniach znajdziecie poniżej!

Fot. Adam Lach
Adam Lach

19 czerwca 2021, godz. 11.00

Street photo bez wychodzenia z domu (warsztaty dla młodzieży)

W ostatnim roku wszyscy doświadczyliśmy trudności w podróżowaniu. I nie tylko w kontekście tych dalekich podróży, ale także bliskich. Przemieszczanie się, możliwość zmiany miejsca okazała się czymś nie tyle niebezpiecznym, co niewskazanym, ale także wiązało się z szeregiem ograniczeń i nakazów. Sytuacja, której doświadczyliśmy wiązała się z szukaniem alternatywnych rozwiązań, ale bardzo często wyzwalała w nas niezwykłe pokłady kreatywności. Teraz jest lepiej, jednak wciąż nie jest tak jak było jakiś czas temu. Każdemu z nas wciąż towarzyszy pytanie, czy już koniec? Czy może jeszcze wszystko przed nami? Szykując się na wszystkie możliwe okoliczności zapraszamy na warsztaty fotografii miejskiej, ale bez wychodzenia z domu!

Podczas warsztatów zaprezentujemy metodę, przy pomocy której bez wychodzenia z domu można wykonać street photo w praktycznie każdym miejscu na świecie. Z pomocą przychodzi nam narzędzie Google Street View, pozwalające wirtualnie spacerować po ulicach wielu miast i wsi na całym świecie. Dzięki niemu może powstać naprawdę ciekawy cykl fotografii streetowej.

Na warsztatach porozmawiamy o istniejących projektach fotograficznych, zrealizowanych za pomocą Google Street View i wykonamy swoje własne.

Prowadzenie: Małgorzata Fatalska

Więcej informacji na stronie Muzeum Fotografii.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-11
Data aktualizacji: 2021-06-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat