Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rozbudowa ul. Jakubowskiego: rozstrzygnięto przetarg na roboty budowlane

Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę ul. Jakubowskiego. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w najbliższych tygodniach. Pierwsze prace rozpoczną się po uzgodnieniu zmian w organizacji ruchu. O kontrakt ubiegało się siedem firm.

Fot. materiały ZIM
materiały ZIM

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich, na rozbudowę ul. Jakubowskiego. To zadanie – wraz z trwającą już przebudową ul. Kostaneckiego i przygotowywaną do realizacji, nową drogą pomiędzy ul. Kosocicką, a ul. Jakubowskiego – to jedno z przedsięwzięć, które Miasto realizuje w Prokocimiu, w rejonie obiektów szpitalnych UJ.

Oferta firmy Berger Bau Polska opiewa na kwotę 10 351 736,80 zł brutto. Obecnie kompletowane są dokumenty potrzebne do podpisania umowy na roboty budowlane. Dokument będzie podpisany w najbliższych tygodniach. Roboty w terenie rozpoczną się po uzgodnieniu zmian w organizacji ruchu, a realizacja inwestycji zakończy się w 2022 r.

Zakres prac zakłada rozbudowę ul. Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kostaneckiego. W ramach inwestycji powstaną trzy ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowana zostanie kwestia parkowania, przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Wielicką, wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum oraz przebudowana i powiększona będzie pętla autobusowa, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów.

Od wiosny trwa realizacja pierwszego z zadań drogowych w Prokocimiu, mających na celu poprawę obsługi komunikacyjnej m.in. obiektów szpitala UJ. Chodzi o przebudowę ul. Kostaneckiego. Po przełożeniu instalacji średniego napięcia, wykonawca – firma Colas Polska Sp. z o.o. – prowadzi prace związane z budową nowego chodnika i ścieżki rowerowej po stronie centrum handlowego. Pierwszy etap modernizacji układu drogowego w Prokocimiu przewiduje przebudowę ul. Kostaneckiego, od skrzyżowania z ul. Wielicką do skrzyżowania z ulicą Medyczną, poszerzenie ulicy, celem wydzielenia środkowego pasa ruchu przeznaczonego dla karetek pogotowia i komunikacji miejskiej, także przebudowę chodników po obu stronach ulicy, a po stronie zachodniej budowę ścieżki rowerowej. Roboty budowlane powinny zakończyć się w styczniu 2022 r. Wartość kontraktu to niecałe 5 mln zł.

Na etapie uzgodnień dokumentacji projektowej jest natomiast trzeci etap rozbudowy dróg w Prokocimiu. Chodzi o dojazd od południowej strony, dzięki budowie zupełnie nowej drogi, która połączy ul. Kosocicką z ul. Jakubowskiego. Nowa droga będzie miała około 600 m długości, na skrzyżowaniach z ulicami Kosocicką i Rydygiera planowane są ronda, powstaną też chodniki. Zgodnie z założeniem, jeszcze w tym roku ma zostać złożony wniosek o ZRID dla tego zadania.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-11
Data aktualizacji: 2021-06-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat