Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwa XXII Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami

Siedem dni, podczas których osoby z niepełnosprawnościami żeglują i pływają kajakami, uczestniczą w warsztatach, wycieczkach i spektaklach teatralnych, prezentują talenty artystyczne i spełniają marzenia. W tym roku Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami, organizowany cyklicznie przez Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, odbywa się w dniach 14–20 czerwca.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W ramach tegorocznego święta osoby z niepełnosprawnościami będą mogły wziąć udział w wielu wydarzeniach odbywających się w różnych częściach miasta, a także w wycieczkach i wyjazdach integracyjnych. W programie między innymi mecz pokazowy reprezentacji Polski w Goalballu, dzień otwarty Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych przy al. Focha 40, warsztaty piłki ręcznej dla osób niewidomych, rejsy statkiem po Wiśle, szkolenia z boksu dla niepełnosprawnych, wizyta w krakowskim zoo, nordic walking, spotkania w artystycznym świecie głuchych, gra miejska „dostępny Kraków” oraz wiele innych atrakcji, z których osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać tylko dzięki organizacji tego przedsięwzięcia.

 

Inicjatywy mają charakter otwarty, a szczegółowy harmonogram oraz wykaz organizatorów znajduje się tutaj i tutaj. Organizatorzy XXII Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami podkreślają, że dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu krakowskich organizacji pozarządowych w realizację tegorocznej edycji akcji, zaplanowane wydarzenia wykraczają poza ramy tygodnia (14–20 czerwca) i z wybranych propozycji można korzystać przez cały czerwiec.

Pierwsze obchody Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami, zainicjowane przez Urząd Miasta Krakowa, miały miejsce w 1999 r. Od tamtej pory przedsięwzięcie odbywa się regularnie. Rok temu ze względu na pandemię wydarzenie odbyło w formule online. Każda kolejna edycja przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych, a także coraz więcej organizacji angażujących się w przygotowania i realizację przedsięwzięcia.

„Kocham Kraków z Wzajemnością. Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami. Małopolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami” to niezwykły czas, w którym mieszkańcy Krakowa i regionu mogą poznać bliżej życie osób z niepełnosprawnościami, obejrzeć ich występy artystyczne, rozgrywki sportowe oraz wspólnie spróbować swoich sił w różnego rodzaju konkursach i zabawach.

Więcej informacji na stronie internetowej Kocham Kraków z Wzajemnością oraz na Facebooku.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-10
Data aktualizacji: 2021-06-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat