Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Znamy wyniki konkursu na piosenkę o Krakowie

Poznaliśmy wyniki konkursu na piosenkę o Krakowie, organizowanego – pod honorowym patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego – przez Krakowski Teatr Scena STU, radio RMF Classic oraz Urząd Miasta Krakowa.

Fot. materiały teatru STU
materiały teatru STU

Spośród 247 zgłoszonych piosenek 239 spełniało wymogi regulaminu i zostało poddane wstępnej ocenie kapituły konkursu, w której skład weszli: Ewa Lipska (poetka i autorka tekstów piosenek), Magdalena Doksa-Tverberg (zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa), Magdalena Wojewoda-Mleczko (dyrektor muzyczna RMF Classic), Krzysztof Piasecki – przewodniczący kapituły (satyryk, artysta kabaretowy), Konrad Mastyło (muzyk, kompozytor) oraz Igor „Igo” Walaszek (wokalista Clock Machine, Bass Astral x Igo).

Po wielotygodniowym i skrupulatnym zapoznawaniu się ze zgłoszonymi piosenkami, Kapituła wyselekcjonowała 10 utworów, które zmierzyły się z sobą w II etapie Konkursu. Tutaj decyzja o tym, kto znajdzie się w finale należała do słuchaczy radia RMF Classic, którzy oddając w sumie w głosowaniu online 13 501 ważnych głosów, wyłonili pięć piosenek finałowych:

  • „Będziesz wracał” (sł. Ada Nasiadka, muz. Grzegorz Sieradzki)
  • „Krakowiaczek” (sł. i muz. Maria Wasak)
  • „KRK” (sł. i muz. Wiktoria Zwolińska)
  • „Miasto moich snów” (sł. Roman Lachowolski, muz. Marek Orlita, Dominik Starczewski)
  • „Mierzymy wysoko” (sł. i muz. Staszek Plewniak)

Podczas posiedzenia w Teatrze STU kapituła konkursu wspólnie wysłuchała wszystkich finałowych utworów i przystąpiła do ich oceny. W wyniku dyskusji, zgodnie z regulaminem konkursu, kapituła nie wskazała jednego zwycięzcy i postanowiła wyróżnić trzy utwory, przyznając następujące nagrody:

  • I nagroda w wysokości 15 000 zł dla piosenki „KRK” (sł. i muz. Wiktoria Zwolińska) w wykonaniu Wiktorii Zwolińskiej.
  • II nagroda w wysokości 10 000 zł dla piosenki „Będziesz wracał” (sł. Ada Nasiadka, muz. Grzegorz Sieradzki) w wykonaniu Ady Nasiadki i Grzegorza Sieradzkiego
  • III ngroda w wysokości 5 000 zł dla piosenki „Krakowiaczek” (sł. i muz. Maria Wasak) w wykonaniu Marii Wasak.

Ponieważ sytuacja pandemiczna nie pozwoliła zorganizować koncertu z uroczystym ogłoszeniem wyników konkursu bezpośrednio po werdykcie kapituły, organizatorzy postanowili podać wyniki do wiadomości już teraz. Koncert z prezentacją nagrodzonych piosenek zaplanowano na 26 września na scenie Teatru STU.

W Konkursie udział wzięło 239 piosenek, a w internetowym głosowaniu na finalistów oddano 13 501 głosów. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-10
Data aktualizacji: 2021-06-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat