Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jakub Józef Orliński w cyklu ICE Classic

Gwiazdorski cykl koncertów powraca! W ramach ICE Classic w Centrum Kongresowym ICE Kraków wystąpi wybitny polski kontratenor Jakub Józef Orliński, uważany za jedno z największych odkryć w świecie muzyki klasycznej ostatnich lat. Muzyk wyróżniony wieloma nagrodami spotka się z krakowską publicznością 17 lipca podczas aż dwóch koncertów: o godz. 17.00 oraz o godz. 20.00.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Jakub Józef Orliński zbiera znakomite recenzje i występuje na najlepszych scenach całego świata. Polski kontratenor z łatwością łączy świat muzyki poważnej z popkulturą: tańczy breakdance, trafił na okładkę magazynu „Vogue”, zaś „The New Yorker” zatytułował poświęcony mu artykuł „Millennial Countertenor Pop-Star”.

„New York Times” napisał o nim: – Jakub Józef Orliński połączył piękno brzmienia z niespotykaną harmonią barwy i błyskotliwości w całej skali.

W 2019 został wyróżniony nagrodami: Gramophone Classical Music Award oraz Opus Klassik. Jesień 2018 roku przyniosła premierę jego debiutanckiego solowego albumu „Anima sacra”. W listopadzie 2019 roku ukazał się kolejny: „Facce d’amore”, uhonorowany niedawno prestiżową International Opera Award za rok 2020 w kategorii „najlepsza płyta solowa”.

Podczas koncertu artysta zaprezentuje program pochodzący właśnie z albumu „Facce d'amore”, na który złoży się wybór arii m.in. Cavallego, Handla, Bononciniego czy Contiego. Polskiemu śpiewakowi towarzyszyć będzie specjalizujący się w wykonawstwie dawnych oper zespół il Pomo d’Oro, z którym chętnie współpracują także inni wybitni kontratenorzy: Franco Fagioli, Max Emanuel Cencic i Xavier Sabata. Krakowski występ będzie pierwszym wspólnym koncertem il Pomo d’Oro i Jakuba Józefa Orlińskiego w Polsce, a co za tym idzie również pierwszą prezentacją repertuaru z płyty Facce d'Amore w naszym kraju.

Markę ICE Classic konsekwentnie budują występy największych sław muzyki klasycznej. W ramach cyklu gościliśmy w Krakowie m.in. sopranistki Aleksandrę Kurzak i Dianę Damrau, kontratenora Philippe’a Jaroussky’ego, skrzypaczki Anne-Sophie Mutter i Isabelle Faust oraz kompozytora Maxa Richtera. Wszystkie koncerty cyklu odbywają się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego Centrum Kongresowego ICE Kraków, przestrzeni o wysokich walorach akustycznych i ze znakomitym zapleczem technicznym.

Bilety

Bilety w cenie od 42 do 160 zł dostępne są na portalu KBFbilety.krakow.pl, w sieci Eventim.pl wraz z punktami sprzedaży na terenie całej Polski oraz w Miejskich Punktach Informacji Turystycznej InfoKraków. 

Program

 1. F. Cavalli: „Sinfonia + Erme e solinghe… Lucidissima face (Endimione)” z opery La Calisto (1651)
 2. G.A. Boretti: „Chi scherza con Amor (Eliogabalo)” z opery Eliogabalo (1668)
 3. G.A. Boretti: „Sinfonia + Crudo Amor, non hai pietà (Claudio)” z opery Claudio Cesare (1672)
 4. G. Bononcini: „Infelice mia costanza (Aminta)” z opery La costanza non gradita (1694)
 5. F.B. Conti: „Odio, vendetta, amor (Fernando)” z opery Don Chisciotte in Sierra Morena (1719)
 6. G. Bononcini: „Sinfonia” z opery La nemica d'Amore fatta amante (1693)
 7. G.F. Handel: „Spera, che tra le care gioie (Muzio)” z opery Muzio Scevola (1721)
 8. G.F. Handel: „Pena tiranna (Dardano)” z opery Amadigi di Gaula (1715)
 9. N. Matteis: „Ballo dei Bagatellieri” z opery Don Chisciotte in Sierra Morena (1719)
 10. L.A. Predieri: „Finche salvo è l'amor suo (Scipione)” z opery Scipione il Giovane (1731)
 11. G.M. Orlandini / J. Mattheson: „Che m'ami ti prega (Nerone)” z opery Nerone (1723)

Na koncert zapraszają Miasto Kraków i KBF.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-08
Data aktualizacji: 2021-06-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat