Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miasto dofinansuje letnie wydarzenia kulturalne

Kraków dofinansuje letnie wydarzenia kulturalne organizowane w mieście. Trwa otwarty konkurs ofert, w którym do rozdysponowania jest 300 000 zł. Propozycje inicjatyw można zgłaszać tylko do dziś, 16 czerwca.

Fot. pixabay.com

Do konkursu można zgłaszać oferty na realizację w okresie letnim wydarzenia o charakterze kulturalnym o wysokich walorach artystycznych. Szczególnie oczekiwane są propozycje wydarzeń plenerowych, zakładające możliwość zmiany formuły realizacji na formę hybrydową lub w całości online – w przypadku obostrzeń wynikających z pandemii.

Celem konkursu jest poszerzenie oferty kulturalnej miasta w okresie letnim i wyeksponowanie w tym kontekście dziedzictwa kulturowego Krakowa: historycznego centrum miasta, parków, placów, skwerów, przestrzeni wspólnych i sąsiedzkich oraz promocja artystów związanych z Krakowem, zwłaszcza laureatów Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

– Każdego lata miasto organizuje lub wspiera finansowo wiele inicjatyw i festiwali kulturalnych. Chcemy, żeby wydarzenia, które zostaną zrealizowane dzięki dofinasowaniu w tym konkursie wzbogaciły wakacyjną ofertę kulturalną i symbolicznie podkreśliły otwarcie Krakowa po czasie obostrzeń, żeby pomogły stworzyć bezpieczną, a przy tym atrakcyjną przestrzeń do spotkań z kulturą dla mieszkańców i gości – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

Konkurs skierowany jest do prowadzących działalność statutową w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Oczekiwana kwota dotacji nie może przekraczać 50 000 zł i 90 proc. całkowitych kosztów realizacji zadania. Każdy z oferentów może złożyć tylko jedną ofertę. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć tutaj.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-28
Data aktualizacji: 2021-06-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź