Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dziki parking przy ul. Fabrycznej zmieni się w park

Wkrótce powstanie kolejny park kieszonkowy na mapie Krakowa! Zlikwidowany zostanie kolejny dziki parking w naszym mieście – przy ul. Fabrycznej, a na jego miejscu powstanie piękny ogród – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z mieszkańcami, na którym zaprezentowano projekt koncepcyjny. Właśnie ruszyły prace nad przygotowaniem projektu budowlanego.

Projekt zakłada utworzenie miejsca do wypoczynku dla mieszkańców – pojawi się altana z zielonym dachem i wielkim stołem piknikowym, przy którym będzie można organizować warsztaty i spotkania. Pojawią się także niezastąpione huśtawko-ławki.

W strefie przyrodniczej najmłodsi użytkownicy będą mogli poznać tajemnice świata przyrody. Będą także na nich czekać urządzenia do zabawy wykonane z naturalnych materiałów, w tym mała tyrolka.

W projekcie zaplanowano także miejsce pod pawilon kawiarniany. Wszystkie te atrakcje zaplanowane zostały w otoczeniu zieleni – rabat bylinowych, krzewów, drzew, pnączy a także miniogrodu deszczowego.

 

ADRES: ul. Fabryczna, Kraków
pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-24
Data aktualizacji: 2021-05-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat