Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków gospodarzem 61. Kongresu ICCA?

Międzynarodowe Stowarzyszenie International Congress and Convention Association wybrało trzy miasta jako potencjalnych organizatorów kongresu w roku 2022. Kraków konkuruje z Atenami oraz Bangkokiem.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Przejście do finalnego etapu jest wielkim wyróżnieniem. Sukces ten jest zasługą wielu partnerów – bowiem za ofertą miasta stoi cała Polska. Deklaracje pełnego wsparcia i zaangażowania w pozyskanie wydarzenia potwierdziły Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Polskie Linie Lotnicze LOT, Polska Organizacja Turystyczna z Poland Convention Bureau na czele, Stowarzyszenia SKKP i MPI Poland Chapter, lokalne Biura Kongresów z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Łodzi, członkowie ICCA z Polski w tym firmy Mazurkas Travel, Targi w Krakowie, Grupa MTP.

Nieoceniona jest także współpraca i zaangażowanie lokalnej branży: całego zespołu Centrum Kongresowego ICE Kraków, Symposium Cracoviense, CMA Concept Music Art, Alwernia Studios, TAURON Areny Kraków, Starej Zajezdni by DeSilva oraz hoteli Sheraton Grand Krakow, Radisson Blu Hotel Krakow oraz Park Inn by Radisson Krakow.

25 maja odbyła się decydująca prezentacja oferty Krakowa. Teraz czekamy na oficjalną decyzję Zarządu stowarzyszenia.

ICCA – międzynarodowe stowarzyszenie profesjonalistów branży MICE

Stowarzyszenie ICCA, The International Congress and Convention Association, zostało założone w 1963 roku przez biura podróży w celu lepszej, wzajemnej współpracy w obliczu szybkiego rozwoju rynku międzynarodowych konferencji. Jest to jedyne stowarzyszenie, do którego należą najwięksi specjaliści w zakresie obsługi, transportu i organizowania imprez międzynarodowych. Sieć ICCA to ponad 1195 podmiotów: usługodawców, firm i organizacji z 92 krajów świata. Coroczne kongresy ICCA rotują między krajami członkowskimi, w tym roku wydarzenie gości w Kartagena w Kolumbii, wcześniejsze edycje odbyły się w Kaohsiung, Houston, Dubaju, Pradze czy Kuching.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-18
Data aktualizacji: 2021-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat