Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Time Keepers, czyli zarządzaj swoim czasem!”

Od ponad roku musimy się mierzyć z nową rzeczywistością. Pandemia wymusiła na wielu z nas podjęcie pracy zdalnej. Z tego powodu studenci Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii oraz Wydziału Metali Nieżelaznych, działający w Studenckim Kole Naukowym „Zarządzanie” AGH, postanowili zrealizować projekt społeczny „Time Keepers, czyli zarządzaj swoim czasem!” w ramach ogólnopolskiego programu „Zwolnieni z Teorii”.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Zespół obrał sobie za cel ułatwienie zdalnej nauki i pracy w grupach innym studentom oraz uczniom. Projekt ma za zadanie pokazać, jak w codziennym życiu wykorzystać wiedzę z zakresu Lean Management.

Na swoich profilach w mediach społecznościowych grupa przybliża tematy związane z:

  • Efektywnymi metodami zarządzania swoim czasem
  • Praktycznym wykorzystaniem Lean Management
  • Sposobami ułatwiającymi pracę zdalną w grupach.

Studenci zaprezentują także aplikacje i programy pomagające w lepszej organizacji czasu oraz zdalnej pracy/nauki. Oprócz tego na bieżąco przygotowują cykl krótkich filmów poruszających przedstawione wcześniej zagadnienia w ramach podsumowania zdobytej już wiedzy.

W maju twórcy projektu planują webinary z udziałem specjalistów oraz osobami stosującymi opisywane techniki na co dzień w pracy zawodowej. Webinary są darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych.

Do tej pory na ich mediach społecznościowych można pogłębić wiedzę o pojęciach muda, czyli identyfikacji marnotrawstwa, oraz 5S – zestawie technik i metod polegających na utrzymaniu wysokiej jakości stanowisk pracy. Kolejne pojęcia związane są z zarządzaniem czasem.

„Zwolnieni z Teorii” to program w ramach, którego uczestnicy zakładają i realizują własne projekty społeczne.Zarejestrowani użytkownicy uzyskują dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy otrzymują międzynarodowe certyfikaty biznesowe.

Więcej informacji o projekcie „Time Keepers, czyli zarządzaj swoim czasem!” na Facebooku, Instagramie i YouTube.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-10
Data aktualizacji: 2021-05-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat