Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Poznaj tajemnice kopalni soli w Wieliczce!

Wielicka kopalnia soli to miejsce niezwykłe – ukryte przed światem, pełne sekretów i legend. Jeśli chcecie je poznać i zobaczyć na własne oczy, zapraszamy na wędrówkę po podziemiach. Specjalnie dla mieszkańców Krakowa, od 4 maja do 30 czerwca, Kopalnia Soli w Wieliczce przygotowała akcję promocyjną. Zapraszamy do kopalni tajemnic!

Fot. materiały prasowe / Kopalnia Soli „Wieliczka”
materiały prasowe / Kopalnia Soli „Wieliczka”

Legenda głosi, że kopalnia soli w Wieliczce zawdzięcza swoje istnienie węgierskiej księżniczce, żonie księcia Bolesława Wstydliwego – wrzuciła do szybu solnego na Węgrzech pierścień zaręczynowy, a gdy orszak weselny zbliżał się do Krakowa, wskazała miejsce, w którym należy odkopać klejnot. Tak oto natrafiono na obszerne złoża soli w Wieliczce. Jednak sól warzono tam od tysięcy lat. Przez wieki wydrążono 26 szybów i ponad 2 tys. komór na dziewięciu podziemnych poziomach. Podziemia zwiedza się z przewodnikiem, trasa turystyczna mierzy ok. 2 km, a przebiega na głębokości od 64 do 125 m. Kopalnia soli, wraz z Krakowem, została wpisana na pierwszą listę UNESCO.

W dniach 4 maja–30 czerwca na mieszkańców Krakowa czeka specjalna pula 5 tysięcy biletów promocyjnych (indywidualnych oraz rodzinnych). Bilety są do wykorzystania w czasie godzin otwarcia kopalni oraz w godzinach zwiedzania poszczególnych tur w języku polskim, wyznaczanych na bieżąco przy rezerwacji biletów. Szczegóły promocji znajdziecie tutaj, zaś regulamin promocji – tutaj. Rezerwacje na promocyjne zwiedzanie można zgłaszać do 31 maja – mailowo na adres: krakowianie.promocjatt@kopalnia.pl.

bilety - trasa turystyczna w Wieliczce

 

pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-05
Data aktualizacji: 2021-06-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat