Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

MPK rozdaje maseczki pasażerom komunikacji miejskiej

W najbliższych tygodniach w ramach programu „Bezpieczny Kraków” inspektorzy ruchu MPK będą także rozdawać maseczki mieszkańcom i turystom, którzy jadąc tramwajem lub autobusem nie będą ich posiadać. Akcja będzie prowadzona o różnych porach i na różnych trasach. Inspektorzy będą także zwracać uwagę na osoby przebywające w poczekalniach na dworcu w Czyżynach i Czerwonych Makach. Jeżeli zauważą tam kogoś bez zasłoniętych ust i nosa, to wręczą jej maseczkę.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Bezpieczeństwo pasażerów jest priorytetem dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie. Krakowski przewoźnik od wybuchu pandemii COVID-19 prowadzi m.in. dokładną dezynfekcję tramwajów i autobusów, a prowadzący cały czas otwierają drzwi na przystankach, tak aby pasażerowie nie musieli dotykać przycisków. W pojazdach MPK SA są również emitowane głosowe komunikaty o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Dodatkowo na wniosek wielu pasażerów, którzy martwili się o swoje bezpieczeństwo, w pojazdach MPK SA prowadzone były kontrole z policją, których celem było sprawdzenie, czy wszyscy podróżujący mają prawidłowo zasłonięte usta i nos.

Oprócz akcji wręczania maseczek na trasach i w poczekalniach, podobnie działania będą się odbywać w Punktach Sprzedaży Biletów. Pracownicy punktów sprzedają bilety tylko tym osobom, które mają prawidłowo zasłonięte usta i nos. Jeżeli ktoś nie będzie posiadał maseczki, to otrzyma ją w PSB.

Działania MPK SA, związane z rozdawaniem maseczek, mają zwrócić uwagę na obowiązujące zasady bezpieczeństwa w tramwajach, autobusach i pomieszczeniach, gdzie ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo każda osoba powinna mieć zasłonięte usta i nos.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-30
Data aktualizacji: 2021-05-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat