Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Już wkrótce finał „Kopalni talentów AGH”

Już 11 maja odbędzie się finał trzeciej edycji „Kopalni talentów AGH”. Sceną wydarzenia będzie klub Studio, a obserwować je będzie mógł każdy za pośrednictwem profilu Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH na Facebooku.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

– Dawka emocji, niezapomnianych przeżyć i przede wszystkim nowe talenty Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie czekają na Was już 11 maja 2021 roku.  Jesteście ciekawi, kto zostanie kolejną gwiazdą AGH? Podpowiemy, że i tym razem zaskoczą Was niesamowite umiejętności finalistów! – zapowiadają organizatorzy.

– Kopalnia Talentów AGH od kilku lat ma na celu wyłonienie spośród społeczności uczelnianej jednego,wyróżniającego się niepospolitymi umiejętnościami studenta lub zespołu. Widowisko, które już niebawem obejrzymy, dostarcza rozrywki wszystkim studentom, absolwentom oraz pracownikom uczelni. Naszym celem jest również umożliwienie finalistom przezwyciężenia strachu przed występami na żywo oraz zakosztowania emocji towarzyszącym prezentowaniu swoich pasji na scenie największego klubu studenckiego w Krakowie – Akademickiego Centrum Kultury, klubu Studio – zaznaczają.

Projekt „Kopalnia talentów AGH” od samego początku zdobywał wiele wyróżnień na arenie międzyuczelnianej. Podczas VII oraz VIII Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, organizowanej przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej, zdobył już dwie nagrody w kategorii „Kultura studencka”,a podczas Gali Środowiska Studenckiego Forum Uczelni Technicznych 2020 nagrodę w kategorii „Najlepszy projekt kulturalny”.

Podczas tegorocznej edycji na ekranach monitorów zaprezentują się wokaliści tworzący w różnych dziedzinach muzyki. Poznamy raperów, którzy znają się od lat i tworzą wspólnie wyjątkowe utwory. Na scenie zagoszczą również osoby, dla których największą pasją jest jazz. Nie zapominajmy także o iluzjoniście, który czaruje, a może oszukuje, nas już od początku powstania projektu! Jednym z finalistów jest również zdobywca siódmego miejsca w ogólnopolskich zawodach pokazach sztuczek yoyo.

Widowisko poprowadzi Mariusz Kałamaga, znany z kabaretu Łowcy.B, a otworzy je zwyciężczyni zeszłorocznej edycji – Olena Hawran, która oczarowała widzów akrobatyką taneczną.

– Z powodu obostrzeń, jakie obowiązują w naszym kraju, jesteśmy zmuszeni zorganizować nasze wydarzenie w sposób całkowicie zdalny. Wiemy jednak, że nie przeszkodzi nam to w realizacji projektu na jak najwyższym poziomie technicznym – mówią organizatorzy.

Transmisja odbędzie się za pośrednictwem profilu Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH na Facebooku i będzie otwarta dla wszystkich pragnących zakosztować emocji i wrażeń.

Więcej informacji na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-30
Data aktualizacji: 2021-05-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat