Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK ponownie zaprasza

Od wtorku, 4 maja, po przerwie związanej z obostrzeniami wynikającymi z pandemii, ponownie można oglądać wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Dla odwiedzających muzeum przygotowało upominki.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Od 4 maja w MOCAK-u przy ul. Lipowej 4 ponowni można oglądać następujące wystawy: „Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969”, Marian Eile „Artysta i redaktor”, Paweł Althamer i Artur Żmijewski „Pieśń ostateczna”, „Dialog z przestrzenią, Współczesne modele realizmu”, Stanisław Dróżdż „Pojęciokształty”, Krystian Lupa „Live Factory 2: Warhol by Lupa”. Muzeum zaprasza także do biblioteki Mieczysława Porębskiego. W związku ze zmianą ekspozycji niedostępne są przestrzenie wystawiennicze w Galeriach Alfa i Re.

Wraz z kwartalnikiem „Przekrój” muzeum przygotowało broszurę zawierającą krzyżówkę, przedruk fragmentu „Szpilek” z 1976 roku, rysunki Mariana Eilego oraz plakat z reprodukcją pracy artysty. Upominek będzie można odebrać wraz z każdym zakupionym biletem.

Muzeum jest czynne w stałych porach, czyli: wtorek–czwartek, sobota–niedziela godz. 11.00–19.00, piątek godz. 11.00–20.00. W poniedziałki muzeum nie jest otwarte dla zwiedzających.

Księgarnia MOCAK Bookstore jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00–19.00.

MOCAK-bookstore-BUNKIER (Rynek Główny 20), jak zwykle, codziennie w godzinach 11.00–19.00. Wypożyczalnia Biblioteki MOCAK-u działa od wtorku do soboty w godzinach 9.00–17.00. Czytelnia pozostaje zamknięta do odwołania. MOCAK Café będzie prowadzić sprzedaż na wynos, a od 15 maja zaprosi również do kawiarnianego ogródka.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej mocak.pl.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-29
Data aktualizacji: 2021-05-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat