Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sprawdź swój rower w ramach akcji „Handshake”

W cieniu obostrzeń pandemicznych dotarliśmy do kolejnego sezonu rowerowego. W związku z tym Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa ponownie rozpoczyna akcję bezpłatnych miejskich kontroli serwisowych rowerów.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Łatwo zaobserwować, że z roku na roku coraz więcej mieszkańców Krakowa chętniej wybiera rower w swoich codziennych podróżach. Niestety, zapewne wciąż wielu z nich zapomina o regularnym sprawdzaniu stanu technicznego swoich jednośladów.

Po raz drugi Urząd Miasta Krakowa, współpracując z Monachium w ramach unijnego projektu „Handshake”, organizuje cykl miejskich kontroli rowerowych. Początek tuż po majowym weekendzie. Każdy mieszkaniec Krakowa, który odwiedzi mobilny punkt kontroli w pierwszych dwóch tygodniach maja, może spodziewać się sprawdzenia stanu technicznego roweru i drobnych usług typu: regulacja hamulców czy siodełka, smarowanie łańcucha oraz pompowanie opon.

Kontrola roweru nie jest usługą serwisową, więc o wszelkich usterkach posiadacz roweru zostanie jedynie poinformowany (błyskawiczne naprawy będą możliwe tylko w przypadku naprawdę drobnych awarii). Kontrola będzie świadczona przez wykwalifikowanych serwisantów rowerowych w trzech lokalizacjach na terenie naszego miasta.

 

Terminy i miejsca mobilnych kontroli rowerowych:

  • środa, 12 maja, godz. 11-19 – aleja Róż (od strony alei Przyjaźni)
  • czwartek, 13 maja, godz. 11-19 – rondo Mogilskie (dolna płyta)
  • piątek, 14 maja, godz. 11-19 – Rynek Podgórski
  • sobota, 15 maja, godz. 9-17 – aleja Róż (od strony alei Przyjaźni)

 

serwisowanie rowerów

 

Serwisowe kontrole rowerowe są organizowane w ramach europejskiego projektu „Handshake”, realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Więcej o projekcie na stronie internetowej handshakecycling.eu.

W tym roku akcja wpisuje się dodatkowo w nową miejską kampanię rekreacyjną „Kraków w formie”. Więcej na jej temat tutaj.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-29
Data aktualizacji: 2021-05-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat