Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Budżety rad dzielnic

Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę w sprawie ustalenia kierunków działań dla Prezydenta Miasta Krakowa dotyczących środków finansowych dla dzielnic Krakowa na rok 2022 i lata następne.

Fot. pixabay.pl
pixabay.pl

Dokument ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie finansowe dzielnic. Radni apelują do Prezydenta o podjęcie wszelkich możliwych, koniecznych i prawnie dopuszczalnych działań polegających na utrzymaniu minimalnego poziomu finansowania poszczególnych budżetów dzielnic Krakowa w roku 2022 i w latach następnych co najmniej na poziomie roku 2021. Radni wnoszą także do Prezydenta o przedłożenie Radzie Miasta Krakowa, w ramach najbliższej nowelizacji Prognozy Finansowej Miasta Krakowa, zmiany w wysokości środków wydzielonych do dyspozycji Dzielnic Miasta Krakowa skutkującej ich zwiększeniem w roku 2022 oraz latach kolejnych: 2023, 2024, 2025 oraz 2026.

 – W otrzymanym zestawieniu z Biura ds. Dzielnic Miasta Krakowa uderza olbrzymia dysproporcja związana z różnicą przyznanych środków dla Dzielnic na rok 2022 według nowego algorytmu przeliczania powierzchni. Wynosi ona od + 640 683 zł do - 322 971 zł - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały. Uchwała kierunkowa była odpowiedzią na nowe wskaźniki podziału środków dla dzielnic. Treść uchwały.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-04-29
Data aktualizacji: 2021-04-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat