Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ruszyły remonty ulic w ramach programu nakładkowego

Rozpoczęła się realizacja remontów w ramach kolejnej edycji programu nakładkowego – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. W tym roku tą metodą odnowione zostaną co najmniej 33 ulice lub odcinki ulic za kwotę 21 mln zł.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W sumie do programu zakwalifikowały się 62 ulice lub odcinki ulic. Pierwsze prace już wystartowały. Drogowcy pojawili się na ulicach: Bolesława Kontryma, Walerego Eljasza Radzikowskiego oraz Łutnia.

Na ulicy Łutnia nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od tunelu pod trasą S7 do skrzyżowania z ul. Bugaj. Nowa nawierzchnia zostanie położona na ul. Bugaj (na ok. 200-metrowym fragmencie od skrzyżowania z ul. Łutnia). Koszt robót łącznie to ok. 750 tys. zł.

Poza już wspomnianymi ulicami, w dzielnicy Podgórze, drogowcy przeprowadzą remonty na: ul. Węgierskiej (od ul. Rękawka do Bolesława Limanowskiego), al. gen. Jana Skrzyneckiego (od ul. Rydlówka do Rzemieślniczej), ul. św. Benedykta (od ul. Rękawka do Bolesława Limanowskiego). Na Prądniku Białym na ulicach: Władysława Łokietka (remont obejmie również fragment ulicy leżący w dzielnicy V), ul. Zdrowej. Na Krowodrzy drogowcy będą pracować na ulicach: Chocimskiej, Miechowskiej i Leopolda Staffa.

W dzielnicy Swoszowice remonty ruszą na ulicach: Zakarczmie, Nad Fosą, Matematyków Krakowskich, Józefa i Floriana Sawiczewskich. Z kolei w dzielnicy Bieżanów-Prokocim na ul.: Wielickiej (lewy pas od Wolskiej do Wlotowej), Dezyderego Szymkiewicza czy Facimiech.

Drogowcy pojawią się też na: al. J. Słowackiego (od wiaduktu w ciągu al. 29 Listopada do ul. Kamiennej), ul. Dobrej, ul. Balickiej (od ul. Piotra Brzezińskiego w kierunku granicy miasta), ul. Praskiej, ul. Podmokłej, ul. Stanisława Stojałowskiego, ul. Tuchowskiej, ul. Nastrojowej, ul. Budziszyńskiej, ul. Franciszka Ptaka, ul. Złoczowskiej, ul. Architektów, os. Na Stoku, ul. Stanisława Samostrzelnika.

Pełna lista ulic dostępna jest na mapie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-28
Data aktualizacji: 2021-05-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat