Klimat rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowa edycja programu Miasto z klimatem

Minister klimatu i środowiska wraz z Burmistrzem Gminy Brwinów, Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Dyrektorem Instytutu Ochrony Środowiska zainaugurowali kolejną edycję programu Miasto z Klimatem.

Program Miasto z klimatem został zainaugurowany w 2020 roku. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony samorządów i opinii publicznej program jest kontynuowany także w tym roku (ogłoszony 19 kwietnia b.r.) w szerszej, niż dotychczas formule.

Celem tego programu jest upowszechnianie nowoczesnych i skutecznych rozwiązań, służących poprawie jakości życia mieszkańców oraz podniesieniu odporności miast na negatywne skutki zmian klimatycznych. 

Podczas inauguracji programu Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka przedstawił priorytety tegorocznej edycji:

„Priorytetami Ministerstwa Klimatu i Środowiska w polityce miejskiej są m.in. poprawa jakości powietrza, transformacja energetyczna, walka z coraz powszechniejszą „betonozą”, a więc zazielenienie polskich miast, a także promowanie zrównoważonego planowania przestrzennego i rozwój ekologicznych środków transportu.”

Od ubiegłego roku w ramach programu Miasto z Klimatem odbyły się m.in. badanie postępu miast w prowadzonej polityce ekologicznej, seria warsztatów miejskich, konkurs na najlepszy zrealizowany projekt, konkurs dla młodzieży z miejskich szkół ponadpodstawowych Szkoła z Klimatem, konkurs Miasto z Klimatem na najlepsze rozwiązania miejskie w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska tutaj

 

fontanna planty zieleń drzewa

pokaż metkę
Autor: Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Osoba publikująca: Małgorzata Malina
Podmiot publikujący: Wydział Gospodarki Komunalnej
Data publikacji: 2021-04-27
Data aktualizacji: 2021-04-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat