Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zajęcia sportowe dla dzieci w czasie pandemii

W związku z licznymi ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa, od 26 kwietnia, zmieniła się organizacja zajęć sportowych dla dzieci realizowanych przez Międzyszkolne Ośrodki Sportowe w Krakowie.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

MOS Wschód

W związku z ograniczeniami związanymi z występowaniem epidemii COVID-19, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Wschód czasowo wstrzymał organizację części imprez i zawodów sportowych, w tym krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Obecnie na obiekcie na os. Szkolnym 39 realizowane są zajęcia:

  • w poniedziałek z lekkiej atletyki, godz. 17.00-18.30,
  • we wtorek z tańca nowoczesnego, godz. 18.15-19.00,
  • w czwartki: treningi Crossfit w godz. 17.00-18.30 oraz zajęcia samoobrony,
    godz. 18.30-20.00.

Placówka planuje również przywrócić treningi piłkarskie. Ze względu na brak możliwości ich przeprowadzania tak, jak dotychczas w szkołach, będą się odbywały w obiekcie przy os. Szkolnym 39:

  • w poniedziałek i środę dla wszystkich chętnych dzieci o godz. 17.30,
  • we wtorek i czwartek o godz. 17.00 dla dzieci z roczników 2012-2015, a o godz. 18.00 dla dzieci z roczników 2009-2013.

MOS Zachód

Zajęcia stałe w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Kraków „Zachód” – sekcje nauki jazdy na łyżwach, narciarska, siatkarska oraz miejski program sportowy „Akademia Przedszkolaka” odbywają się stacjonarnie według harmonogramu. Zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym.

Ponadto w ramach programu „Akademia Przedszkolaka" realizowana będzie miejska kampania pn. „Zdrowe żywienie=mądre myślenie".  Zajęcia sportowe połączone będą ze specjalnymi prezentacjami dotyczącymi zdrowego odżywiania, potrzeby ruchu i aktywnego spędzania czasu. Ośrodek specjalnie z tej okazji zakupił pomoce edukacyjne do realizacji zajęć.

KSOS

Indywidualne zajęcia, organizowane przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy, z gimnastyki korekcyjnej oraz rekreacji i sportu odbywają się stacjonarnie, według harmonogramu zajęć. Zajęcia nauki i doskonalenia pływania grup zorganizowanych oraz zajęcia nauki gry w tenisa dla klas szkół podstawowych – realizowane w ramach programu „Tenis w Krakowie” pozostają zawieszone do odwołania.

Zakończył się nabór do miejskiego programu sportowego pn. „Tenis w Krakowie”. Zapisy odbywały się od 19 kwietnia i w tym samym dniu wszystkie miejsca zostały zarezerwowane. Dział „Rekreacji i Sportu” zrekrutował 20 grup klasowych z 13 szkół podstawowych z terenu Gminy Miejskiej Kraków. Zajęcia odbędą się na dwóch kortach ,o syntetycznej nawierzchni, w nowoczesnej hali tenisowej ośrodka zlokalizowanej przy al. Powstania Warszawskiego 6 w Krakowie.

Dietering Tenis Cup

Obecnie trwa nabór uczestników na turniej tenisowy „Dietering Tenis Cup”, który odbędzie się 8 maja (sobota). Szczegółowe informacje znaleźć można tutaj.

Turnusy kolonijne

Trwa również nabór na turnusy kolonijne w KSOS Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”. Dla dzieci i młodzieży proponowane są dwa turnusy, w dniach: 26.06-10.07. oraz 21.08-30.08.

Dla starszych dzieci przewidziano specjalny turnus surwiwalowy w dniach 2.08 – 15.08. Zapisy na kolonie są dostępne tutaj.

Półkolonie

Trwają także zapisy na półkolonie w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym. 5-dniowe turnusy odbywać się będą w okresie od 28 czerwca do 27 sierpnia na terenie obiektów sportowych zlokalizowanych przy al. Powstania Warszawskiego 6. Zapisy na półkolonie są dostępne tutaj.

Wszystkie zajęcia sportowe realizowane są z uwzględnieniem obecnie obowiązujących przepisów prawa, z zachowaniem obostrzeń epidemiologicznych mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa wywołującego Covid-19.

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-26
Data aktualizacji: 2021-04-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat