Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pełnoletnia Szkoła Debaty

To już XVIII edycja Szkoły Debaty. Przewodniczący Rady Miasta Dominik Jaśkowiec, jak co roku, objął to wydarzenie honorowym patronatem. W tym roku o tytuł mistrzowski powalczą uczniowie II oraz V LO.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Osiemnasta edycja Szkoły Debaty odbędzie się 27 kwietnia 2021 r., od godz. 10 w salach im. Juliusza Lea oraz Kupieckiej Urzędu Miasta Krakowa, przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Tematem, z jakim zmierzą się młodzi retorzy w walce o pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski, będzie: „Amerykańska Akademia Filmowa powinna zaniechać podziału na anglo- i nieanglojęzyczny film przy przydzielaniu Oskarów”. O miano najlepszego mówcy powalczą reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie oraz V Liceum Ogólnokształcącego im Augusta Witkowskiego.

W trakcie turnieju rozegrana będzie również debata o III miejsce, której tematem będzie: „GMO to konieczny kierunek rozwoju rolnictwa.” W tej debacie powalczą uczniowie VIII Prywatnego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przeciwko uczniom IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Debata finałowa będzie transmitowana online na stronie wydarzenia na Facebooku.

Na wydarzenie zapraszają Organizatorzy: III Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie oraz Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-04-22
Data aktualizacji: 2021-04-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat