Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miejskie kontrole rowerowe „Handshake” przełożone

Z powodu przedłużenia obowiązujących obostrzeń, związanych z pandemią, miejskie kontrole rowerowe zaplanowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMK w kwietniu, zostają odwołane. Akcja rozpocznie się w późniejszym terminie.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Wiosenne kontrole zaplanowane w dniach 16, 19 i 24 kwietnia zostają odwołane. Przypomnijmy, że planowany cykl miejskich kontroli rowerowych to bezpłatna dla mieszkańców Krakowa akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów.

Mieszkańcy, którzy odwiedzą mobilny punkt kontroli, mogą spodziewać się sprawdzenia stanu technicznego roweru i drobnych usług typu: regulacja hamulców czy siodełka, smarowania łańcucha oraz pompowanie opon. Kontrola rowerowa nie jest usługą serwisową, więc o wszelkich usterkach posiadacz roweru zostanie jedynie poinformowany. Błyskawiczne naprawy będą ewentualnie możliwie tylko w przypadku naprawdę drobnych usterek. Usługi będą świadczone przez wykwalifikowanych serwisantów rowerowych. Kontrole rowerowe są organizowane w ramach europejskiego projektu „Handshake”, realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMK.

Więcej o projekcie: www.handshakecycling.eu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-15
Data aktualizacji: 2021-04-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat