Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pomóż stworzyć „Nowohucki alfabet – perspektywy”

„Nowohucki alfabet – perspektywy” to projekt, którego celem jest stworzenie leksykonu charakterystycznych określeń, za pomocą których Nową Hutę i nowohucian definiowali na przestrzeni dekad mieszkańcy innych części Krakowa oraz podkrakowskich miejscowości. Trwają zapisy do tegorocznej, drugiej edycji tej międzypokoleniowej inicjatywy.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Trwa druga edycja „Nowohuckiego alfabetu” – w ubiegłym roku w ramach tego projektu została zrealizowana inicjatywa „Pokolenia języka”, w ramach której powstał młodzieżowy nowohucki leksykon, a na podstawie haseł został także przygotowany spektakl.

Zapisy do tegorocznej odsłony projektu trwają tylko do dziś, 30 kwietnia. Najłatwiej zapisać się za pośrednictwem ankiety dostępnej na stronie OK Kraków-Nowa Huta, gdzie można znaleźć także dodatkowe informacje oraz regulamin przedsięwzięcia.

– Do udziału w tegorocznej edycji zapraszamy wszystkich, którzy chcą w nietypowy sposób poznawać uroki (i to nie tylko językowe!) pięknej „młodszej siostry Krakowa”. Do dołączenia zachęcamy także osoby o szczególnych potrzebach – projekt będzie realizowany tak, by bez przeszkód brały w nim udział osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku oraz słuchu. Jak będzie wyglądać realizacja „Nowohuckiego alfabetu”? Działając, będziemy badać, uczyć się, budować ze słów, burzyć stereotypy, a przede wszystkim łączyć. Bo właśnie we wspólnym działaniu z fragmentów obrazów, wypowiedzi i skojarzeń złożymy hasła leksykonu, który stanie się pamiątką nie tylko naszego spotkania i pracy, ale również tego, jak postrzegali kiedyś i jak widzą obecnie Hutę ludzie związani z nią na różne sposoby – podkreślają organizatorzy projektu.

Organizatorem projektu „Nowohucki alfabet – perspektywy” jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Partnerami projektu są: Centrum Kultury Podgórza, Krakowskie Forum Kultury, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Fundacja Grupa Migawki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-15
Data aktualizacji: 2021-04-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat