Klimat rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uczmy się Klimatu - materiały edukacyjne

Materiały edukacyjne o tematyce proekologicznej dla uczniów i nauczycieli

Kryzys klimatyczny stał się faktem, wobec którego nie możemy dłużej pozostawać obojętni. Jest on głęboko powiązany z naszym stylem życia, postawami, nawykami oraz poziomem świadomości ekologicznej. Każdy z nas ma realny wpływ na swoje najbliższe otoczenie, może aktywnie przyczynić się do redukcji emisji gazów cieplarnianych.  

W obliczu zagrożenia, jakie niosą za sobą postępujące zmiany klimatyczne, systematyczna edukacja ekologiczna na każdym poziomie ma ogromne znaczenie. Włączenie  młodych ludzi w działania na rzecz aktywnej ochrony przyrody, przekazywanie im konkretnej, popartej naukowymi faktami wiedzy, uczenie wrażliwości i odpowiedzialności za otaczające środowisko to nasza powinność.

Szkoła to ważne miejsce, w którym młodzi ludzie powinni poznać przyczyny zmian klimatycznych i nabywać umiejętność oceny tych zmian w kontekście życia na Ziemi, aby móc podejmować indywidualne i lokalne działania na rzecz ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatycznych i ich wpływu na jakość naszego życia.  

Aby zachęcić zarówno nauczycieli, jak i samych uczniów do podjęcia tego istotnego tematu, udostępniamy pierwszą część wartościowych i przydatnych w procesie kształcenia i samokształcenia materiałów edukacyjnych o tematyce proekologicznej. Są one podzielone na dwie części: dla nauczycieli tutaj oraz dla uczniów tutaj.

Gorąco zachęcamy do ich wykorzystania podczas spotkań i dyskusji z dziećmi i młodzieżą a także samodzielnie przez uczniów.   

Narzędziownik WWF
Źródło: WWF

 

pokaż metkę
Autor: Gospodarka komunalna
Osoba publikująca: Małgorzata Malina
Podmiot publikujący: Wydział Gospodarki Komunalnej
Data publikacji: 2021-04-09
Data aktualizacji: 2021-04-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat