Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków czuje wiosnę... na Gdynię!

W zeszłym roku promowaliśmy Trójmiasto w Krakowie, a „Kraków nieodkryty” wyruszył kamperem nad morze. Celem wzajemnej promocji było ożywienie kulturalne i gospodarcze miast w niełatwym czasie pandemii. W tym roku, równie trudnym pandemicznie, chcemy się wspierać i podtrzymywać tę współpracę. Dlatego zapraszamy do Gdyni! Kampania „Poczuj wiosnę na Gdynię” ma zachęcić do odwiedzin tego miasta wiosną, w ramach przedsezonowego odpoczynku.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Każde miejsce ma swoje charakterystyczne oznaki wiosny. Ta krakowska zachwyca m.in. kwietnymi łąkami, krokusowymi dywanami i lada chwila rozkwitającymi w okolicach Wawelu – magnoliami. A jak wiosną pachnie miasto z morza i dlaczego warto odwiedzić Gdynię w najbliższym czasie?

Poczuj wiosnę na Gdynię

Wiosna to idealny czas na przedsezonowy relaks i wytchnienie po długiej i mroźnej zimie. Kampania „Poczuj wiosnę na Gdynię” ma zachęcić do zaplanowana pobytu w Gdyni, delektowania się plenerowymi urokami miasta w harmonii z budzącą się przyrodą oraz skorzystania z atrakcyjnej oferty turystycznej Gdyni przygotowanej na nadchodzące tygodnie.

– Choć pandemia wciąż nie ustępuje, a obostrzenia i środki bezpieczeństwa pozostają w mocy, to budząca się wiosna rodzi nadzieję, że wkrótce będzie lepiej, że znów będziemy mogli w pełni cieszyć się urokami naszego miasta. Gdynia jest miastem zielonym i słonecznym, więc naturalne uroki wiosny nietrudno tu dostrzec już dziś. Wierząc jednak, że program szczepień i roztropność mieszkańców przyczynią się niebawem do poprawy sytuacji epidemicznej, przygotowaliśmy dla gdynian i naszych gości moc dodatkowych, wiosennych atrakcji – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Gdynia – nadmorska uczta dla zmysłów

Które z ptaków można usłyszeć w lasach Kępy Redłowskiej i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego? Czy te same, co w parku Kolibki lub w jednym z parków kieszonkowych? Na molo Południowym mewy przekrzykiwać będą syreny pasażerskich statków, a na ulicach głosy przewodników turystycznych będą silniejsze niż szum ulicy. Póki co turystów jeszcze słychać niewielu, więc to idealny czas na przedsezonowy relaks i wytchnienie po długiej, mroźnej zimie.

Jakie smaki będą dominować tej wiosny na „Szlaku Kulinarnym Centrum Gdyni”? Nie zabraknie na pewno kaszubskich nowalijek z hal targowych, gdzie chętnie zaopatrują się kucharze. Na bulwarze Nadmorskim i molo Południowym znów będzie można posmakować smażonych ryb, gofrów i lodów. A na plenerowych imprezach i festynach skosztujemy potraw z food trucków. Wiosna będzie smakowała też czekoladą, bo Centrum Nauki Experyment szykuje w kwietniu czekoladowy weekend.

A co ze zmysłem wzroku? Czekają m.in. nowe odsłony wycieczek Gdyńskim Szlakiem Modernizmu. Nie zabraknie spacerów fotograficznych i z przewodnikami. W parku Centralnym będzie można nacieszyć oczy rabatami kwiatowymi, a na Kamiennej Górze ukwieconymi drzewami owocowymi. W rezerwatach na terenie gdyńskich lasów zaobserwujemy budzącą się do życia naturę i dziką przyrodę. Jeszcze inne potrzeby nasz zmysł wzroku zaspokoi w gdyńskich instytucjach kultury – teatrach, kinach, muzeach, galeriach sztuki.

Gdynię będzie można poczuć też całym ciałem i dotykiem. Kiedy temperatura na termometrach poszybuje w górę, w parkach i na plaży odżyje joga, pilates, gimnastyka, zumba i inne aktywności.

Odkryj Gdynię z nowym przewodnikiem

Z myślą o tych, którzy chcieliby dowiedzieć się m.in. jakie są największe atrakcje Gdyni czy jakie lokalne wydarzenia warto zapisać sobie w kalendarzu, przygotowano nowy „Przewodnik po Gdyni”. Z przewodnika warto skorzystać zarówno wtedy, gdy Gdynię odwiedzamy tylko podczas weekendu, jak i wtedy, gdy zdecydujemy się pozostać w mieście dłużej. Publikacja została przygotowana w języku polskim i angielskim. Jest dostępna w dwóch wersjach interaktywnych: na urządzenia mobilne oraz w wersji desktop (do wyświetlania na ekranie komputera). Wkrótce zostanie wydana również jego drukowana wersja. Najciekawsze gdyńskie atrakcje i miejsca można także poznawać dzięki instagramowej funkcji "Przewodnik".

#WiosnawGdyni. Pokaż, jak Ty odkrywasz Gdynię! 

Kalendarz wydarzeń na wiosnę #wGdyni

W najbliższych miesiącach nie zabraknie atrakcji, które sprawią, że niezależnie od pogody w Gdyni nikt nie będzie się nudzić. W ofercie na wiosnę znajdzie się zarówno coś dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także dla całych rodzin.
W związku z dynamiczną i wciąż rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz wprowadzaniem nowych obostrzeń prezentowany harmonogram może się zmienić. Wydarzenia mogą zostać odwołane, przełożone na inny termin lub zmienić formułę. Wszystkie planowane atrakcje i ich terminy pojawią się w uzupełnianym na bieżąco kalendarzu imprez.

Program najbliższych wydarzeń

 • 11 kwietnia – „Czekoladowy weekend w Experymencie
  Doświadczalnie o czekoladzie, właściwościach, korzyściach. Będzie słodko i gorzko i z pewnością naukowo.
 • 22-25 kwietnia – „Ekoweekend”
  Zielony styl życia, zielone miasto, zielone zakupy, zielone potrzeby człowieka.
 • 1-3 maja – „Majówka z Experymentem / Majówkowy weekend z Experymentem”
  Można będzie poznać z bliska świat „Bajek robotów”. Organizatorzy, zainspirowani twórczością Stanisława Lema przygotowali wiele aktywności, które przybliżą futurystyczne wizje autora.
 • 29 maja-1 czerwca – „Dzień Dziecka z Experymentem”
  Co myśli pieseł, a co czuje kitku? Czyli jak zrozumieć naszych futrzastych, i nie tylko, przyjaciół. W programie, między innymi, behawiorysta zwierzęcy opowie, jak świadomie adoptować zwierzę, jak przygotować dom na przybycie nowego czworonożnego członka rodziny i jak rozmawiać o tym z dziećmi?

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie www.gdynia.pl. Więcej o kampanii „Poczuj wiosnę na Gdynię” przeczytasz tutaj.

Zarezerwuj nocleg w Gdyni 

Spotkajmy się w Gdyni – z morzem w tle! W zakładce gdynia.pl/poczujwiosne znajduje się pełna oferta miejsc noclegowych w gdyńskich hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Warto pamiętać o niej już teraz, planując wiosenne wypady w ciągu najbliższych miesięcy.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-07
Data aktualizacji: 2021-04-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat