Klimat rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Recykling odpadów komunalnych

Jak w obszarze recyklingu i przygotowania odpadów do ponownego wykorzystania radzi sobie Gmina Kraków?

Gmina Miejska Kraków od lat spełnia ustawowe wymagania dotyczące osiągnięcia poziomu recyklingu odpadów komunalnych wytwarzanych na jej terenie.

W 2020 r. Gmina osiągnęła wyznaczony poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów, takich jak: papier, metal, tworzywa sztuczne oraz szkło. Wyniósł on 69,49 %, więcej niż wskazywały wytyczne Ministra Środowiska, które określały go na minimum 50 %.

Obecnie przed Gminą stoją kolejne wyzwania. W 2025 r. poziom recyklingu powinien wynosić minimum 55 %, w odniesieniu do wszystkich wytworzonych odpadów komunalnych. Prawdopodobnie zmieni się także sposób jego obliczania, który będzie mniej korzystny dla gmin. Osiągnięcie takiego poziomu nie będzie możliwe bez segregacji odpadów komunalnych prowadzonej „u źródła”, przez samych mieszkańców, zgodnie z przyjętymi zasadami.

Tym, którzy nadal mają wątpliwości, jak właściwie segregować odpady udostępniamy przejrzysty poradnik, opracowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie.

Jest dostępny tutaj.

To dla starszych, dla młodszych mamy coś specjalnego.

Zapraszamy na film:

pokaż metkę
Autor: Gospodarka komunalna
Osoba publikująca: Małgorzata Malina
Podmiot publikujący: Wydział Gospodarki Komunalnej
Data publikacji: 2021-04-06
Data aktualizacji: 2021-04-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat