Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Miasto uruchamia punkty szczepień masowych

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, w całym kraju tworzone są Punkty Szczepień Powszechnych. Kraków rozpoczął przygotowania do uruchomienia 3 takich punktów. Szczepienia w utworzonych Punktach Szczepień Powszechnych mają się rozpocząć po 25 kwietnia.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Na terenie Gminy Miejskiej Kraków, Punkty Szczepień Powszechnych zlokalizowane będą w następujących miejscach:

  1. Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie, ul. Wielicka 267,
  2. Hala Sportowa WKS Wawel, ul. Podchorążych 3,
  3. TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

Podmiotem wykonującym będzie Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267. Obecnie Gmina Miejska Kraków we współpracy z Miejskim Centrum Opieki kompletuje niezbędne wyposażenie dla powstających punktów szczepień, a także ustala składy zespołów szczepiących.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, do 25 kwietnia należy zorganizować punkty szczepień poprzez ich odpowiednie dostosowanie, wyposażenie oraz oznaczenie Należy również przeszkolić zespoły szczepiące, w szczególności w zakresie obsługi systemów IT, w tym m.in. Systemu Dystrybucji Szczepionek, E-Rejestracji i wypełniania e-Karty Szczepień.

Rozpoczęcie szczepień w Punktach Szczepień Powszechnych planowane jest po 25 kwietnia. Uzależnione jest jednak przede wszystkim od zawarcia przez Narodowy Fundusz Zdrowia stosownej umowy z Miejskim Centrum Opieki w Krakowie, uprawniającej tę jednostkę do realizacji szczepień przeciw COVID-19.

Rejestracja na szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych odbywać się będzie za pośrednictwem dotychczas obowiązujących kanałów zapisów. Są to:

  1. całodobowa i bezpłatna infolinia 989,
  2. elektroniczna e-Rejestracja,
  3. kontakt z wybranym punktem szczepień,
  4. wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-02
Data aktualizacji: 2021-04-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat