Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rap i własna telewizja pomagają młodzieży z problemami

„Możesz coś zmienić, chociaż jeszcze nie wiesz jak. Możesz odbić się nawet od największego dna. Uwierz w to, że się da, bo jesteś tego warty. Lubomir przypomina – Ty rozdajesz karty!” – rapują młodzi ludzie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 w Krakowie w utworze hip-hopowym „Lubomir”. To potoczna nazwa ośrodka przy ul. Lubomirskiego 21 – miejsca, w którym realizowane są liczne inicjatywy na rzecz młodzieży potrzebującej dodatkowego wsparcia dorosłych.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 1 w Krakowie w ramach swoich działań wspiera młodzież zagrożoną niedostosowaniem społecznym. Inicjatywy te są realizowane w ramach współpracy z rodzinami wychowanków oraz licznymi instytucjami działającymi na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Jak informuje dyrektor placówki Anna Przetocka, pomimo trwającej pandemii ośrodek działa w formie stacjonarnej przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Przez cały rok realizowane są w nim innowacyjne projekty na rzecz młodzieży, dzięki którym młodzi ludzie mogą zaangażować się w rozwijanie własnych pasji. Przykładem jest chociażby przygotowanie hip-hopowego teledysku, który został w całości opracowany przez podopiecznych ośrodka przy wsparciu wychowawców-socjoterapeutów.

Wychowawcy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 w Krakowie realizują wraz z młodzieżą także inne działania, dzięki którym uczniowie mogą stawiać czoła codziennym wyzwaniom, ale także dotrzeć z ważnym przekazem do swoich rówieśników z Krakowa i innych miast Polski. Są one upowszechniane między innymi za pośrednictwem telewizji LuboTV prowadzonej przez uczniów placówki, a także na Facebooku i kanale YouTube.

Zachęcamy do zapoznania się z tymi inicjatywami. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej „Lubomira”.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-02
Data aktualizacji: 2021-04-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat