Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wybuch kultury w dworek tv

Spieszymy z informacją, że zamykana i ograniczana kolejnymi obostrzeniami kultura w końcu wybucha! Na okres świąteczny i początek wiosny Dworek Białoprądnicki przygotował kulturalne nowości – wywiady z artystami i koncerty, które można zobaczyć na kanale dworek tv na YouTube.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Będzie wielokulturowo, muzycznie i klimatycznie. Serię premierowych rozmów w programie „Świat na głowie”, prowadzonym przez Renatę Głowacką, otworzył Mateusz Pałka – jeden z najciekawszych pianistów jazzowych młodego pokolenia. Wywiad odbył się 3 kwietnia, o godz. 18.00.

Drugim gościem dworek tv był działacz warszawskiej sceny improwizowanej – Paweł Szamburski. Kompozytor, improwizator i multiinstrumentalista, który grając bada muzykę – sięga po średniowieczne techniki, czy zaskakującą tematykę śmierci i obrzędów pogrzebowych. Wywiad i koncert artysty pojawił się na kanale 4 kwietnia, o godz. 18.00.

W poniedziałek, 5 kwietnia, zorganizowano natomiast dwa interesujące wywiady z Meksykańczykiem Tomasem Celisem Sanchezem oraz Francuzem Francoisem Martineau. Pierwszy to niezwykle ceniony sideman, znany m.in. ze współpracy z Ewą Urygą, Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek, Justyną Steczkowską, Ewą Bem oraz zespołem Raz Dwa Trzy. Drugi jest piosenkarzem, którego do Polski sprowadził… przypadkowy traf widelcem na mapie!

Raperka, wokalistka, tekściarka, flecistka jazzowa, kompozytorka, a prywatnie miłośniczka psów i wyzwań, które pozwalają się rozwijać – oto nasz ostatni gość – Zuza Baum! Młoda artystka wkroczyła na polską scenę ze świeżo brzmiącą mieszanką rapu, hip hopu i jazzu. Spotkanie na dworek tv miało miejsce 6 kwietnia, o godz. 18.00.

To tylko pierwsza zapowiedź wybuchu kultury. Chwilę później na kanale pojawią się kolejne nowości m.in. wywiady i koncerty Piotra Wyleżoła, Macieja Maleńczuka, czy Spółdzielni Muzycznej, słynącej z zaskakujących dźwięków.

W oczekiwaniu na premiery warto też obejrzeć już dostępne materiały, wśród których znajdują się zarówno wielkie postaci polskiej sceny muzycznej, jak i młodzi wykonawcy, którzy tę scenę zaczynają zdobywać.

Więcej informacji:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-01
Data aktualizacji: 2021-04-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat