Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Świąteczny przysmak od serca” dla medyków

Miasto Kraków i Małopolska Organizacja Turystyczna, we współpracy z krakowskimi restauratorami, przygotowały wielkanocną odsłonę akcji „Świąteczny przysmak od serca”. Paczki z tradycyjną święconką trafiły do Miejskich Dziennych Domów Pomocy Społecznej, Miejskiego Centrum Opieki oraz dwóch miejskich szpitali – im. Żeromskiego i Narutowicza.

Fot. telewizja.krakow.pl
telewizja.krakow.pl

To kolejna, zorganizowana na wzór tej bożonarodzeniowej, akcja wspierająca krakowskich restauratorów. Do udziału zaproszono restauracje, które otrzymały w ubiegłym roku wyróżnienie Michelin oraz uczestników projektu „Krakowskie menu stołeczne”, który został zrealizowany pod auspicjami Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej Kraków 2019.

Każda z 1200 paczek zawierała poczęstunek składający się z typowych potraw związanych z Wielkanocą i nawiązujących do tradycji kulinarnych Krakowa. Operator akcji – Małopolska Organizacja Turystyczna, która od wielu lat działa na rzecz promocji tradycji kulinarnych w Krakowie i Małopolsce, była również partnerem Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej Kraków 2019.

 

Paczki przygotowały restauracje: Kogel Mogel, Bianca, Szara Gęś w kuchni, Wesele, Fiorentina, Nota Resto by Tomasz Leśniak, Copernicus, Biała Róża, Stara Zajezdnia Kraków by de Silva oraz Wierzynek.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-29
Data aktualizacji: 2021-04-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat