Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rewolucja w Krakowie – protokół Kraków Network ogłoszony!

Dokument zainspirowany protokołem z Kaohsiung ICCA, na który od kilku miesięcy czekała polska branża MICE, został ogłoszony we wtorek, 23 marca w ICE Kraków. Podczas webinaru członkowie biznesowej inicjatywy Kraków Network, której inicjatorem i organizatorem jest KBF – operator Centrum Kongresowego ICE Kraków – zaprezentowali proces powstania protokołu i jego główne założenia.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Protokół Kraków Network to zbiór dobrych praktyk i rekomendacji dostosowanych do nowej, postpandemicznej rzeczywistości określający listę kluczowych strategii, które umożliwią dalszy rozwój przemysłu spotkań i wydarzeń, będący wstępem do wspólnej strategii na lata 2021–2023. W ciągu trwających kilka miesięcy konsultacji i negocjacji członkowie Kraków Network wśród zidentyfikowanych kierunków działania wyszczególnili: konieczność stworzenia innowacyjnych modeli biznesowych opartych na wspólnym zarządzaniu ryzykiem, restrukturyzację cyfrową, promocję wydarzeń hybrydowych oraz zbudowanie przewagi konkurencyjnej Krakowa poprzez zaangażowanie lokalnych przedstawicieli przemysłu spotkań.

– Branża MICE w ciągu minionego roku przeszła transformację, która nie mogła pozostać bez naszej odpowiedzi. Członkowie Kraków Network jako pierwsi w Polsce dostrzegli potrzebę dostosowania się do wiodących światowych trendów i już w grudniu 2020 roku zaczęli pracę nad protokołem Kraków Network. Misja, która nam przyświecała, to nie tylko dzielenie się know-how z innymi przedstawicielami branży, ale także przyczynianie się do rozwoju społeczeństwa poprzez promowanie podstawowych wartości, takich jak gospodarka oparta na wiedzy, zrównoważony rozwój i globalna społeczność – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF.

Tworząc protokół Kraków Network, członkowie biznesowego gremium postanowili opracować dokument, który będzie jak najbardziej kompleksowy, dlatego też dostosowali jego zapisy do strategii Miasta Krakowa uwzględnionej w raporcie „Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”. Wskazuje on konkretne założenia dotyczące zrównoważonej turystyki biznesowej i kulturalnej Krakowa oraz rozwoju małopolskiego sektora turystycznego mające na celu wsparcie rozwoju lokalnego sektora MICE.

– Zgodnie z diagnozą zawartą w protokole Kraków Network, organizacja wydarzeń kongresowych stanowi strategiczny rynek rozwoju ze względu na transfer wiedzy oraz wskaźnik dochodowości i kwalifikację uczestników do segmentu premium poprzez wyższy poziom wydatków. Odbudowa silnej pozycji konkurencyjnej Krakowa, jako miasta gospodarza międzynarodowych wydarzeń, jest aktualnie kluczowym zadaniem – komentuje Elżbieta Kantor, dyrektor Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Na promocji naszego miasta, jako najlepszej destynacji dla organizacji wydarzeń, zależy również członkom Kraków Network.

– Od momentu powstania inicjatywy Kraków Network w 2015 roku dążymy do tego, aby stworzyć w Krakowie silną grupę biznesową, która ze sobą współpracuje, aby promować Kraków jako destynację. Niezwykle cieszy nas fakt, że wśród 182 sygnatariuszy protokołu Kraków Network znaleźli się przedstawiciele miasta oraz krakowskich hoteli, restauracji, firm eventowych, obiektów konferencyjno-targowych, organizacji turystycznych, uczelni, PCO i DMC – dodaje Paula Fanderowska, zastępca dyrektora KBF ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Mimo trwającej pandemii i braku określonego horyzontu powrotu do organizacji wydarzeń onsite Kraków, dzięki wypracowanemu przez ostatnie miesiące protokołowi Kraków Network, ogłasza swoją gotowość do realizacji wydarzeń – teraz i w przyszłości.

Protokół Kraków Network został objęty honorowym patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej i Poland Convention Bureau. Głównym partnerem medialnym protokołu Kraków Network jest Think MICE.

Zachęcamy również do zapoznania się z treścią protokołu Kraków Network.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-29
Data aktualizacji: 2021-04-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat