Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Weź udział w turnieju strzelców laserowych!

Wciąż można dołączyć do grona uczestników VIII Krakowskiego Turnieju Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących. Wydarzenie organizuje Centrum Młodzieży w Krakowie we współpracy z Radą i Zarządem Dzielnicy I Stare Miasto.

Celem projektu jest między innymi łamanie schematów i stereotypów związanych z postrzeganiem osób z niepełnosprawnością wzroku. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, organizator wydłużył czas realizacji konkursu w stosunku do poprzednich edycji. Finał planowany jest w maju – jeżeli warunki pozwolą, w Muzeum Książąt Czartoryskich oraz w Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych (filii Centrum Młodzieży).

Eliminacje odbywają się w Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych na al. Focha 40, w małej sali konferencyjnej, w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.

Laserowe strzelectwo dźwiękowe to rozrywka i możliwość rozwoju zarówno dla osób niewidomych i niedowidzących, jak i dla widzących. To także zaproszenie do spotkania i poznawania świata osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy turnieju korzystają ze sprzętu, który pozwala na celowanie za pomocą zmysłu słuchu (symulator tarczy połączony z komputerem). Kiedy strzelec, celując, zbliża promień lasera do środka tarczy, urządzenie emituje głośniejszy i bardziej ciągły dźwięk. Pozycja i sposób trzymania broni są identyczne jak w przypadku strzelectwa osób widzących. Osoby niewidome lub słabowidzące są całkowicie samodzielne, ponieważ zarówno wyniki strzelania, jak i lokalizowanie celu czy liczba strzałów są sygnalizowane nie tylko wizualnie, ale także dźwiękowo i głosowo.

Aby wyrównać turniejowe szanse, uczestnicy strzelają w jednorazowych goglach przysłaniających oczy. Dyscyplina ta wspomaga motorykę i koncentrację.

Szczegóły na stronie internetowej Centrum Młodzieży w Krakowie.

VIII Krakowski Turniej Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-26
Data aktualizacji: 2021-03-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat