Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

In vitro dla krakowian, czyli podsumowanie sesji RMK

10 godzin obrad, 42 podjęte uchwały, dwie przyjęte rezolucje, a 57 projektów uchwał procedowanych podczas pierwszych czytań – tak przedstawia się statystyka 54. sesji Rady Miasta Krakowa.

Fot. Cottonbro / pexels
Cottonbro / pexels

Radni przyjęli „Gminny Program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”, według projektu Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.

Radni przyjęli też rezolucję w sprawie anulowania decyzji o zmianie lokalizacji Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, a także rezolucje w sprawach: programu masowych testów przesiewowych na przeciwciała przeciwko koronawirusowi SARS-COV-2, wymiany sodowych opraw oświetleniowych miejskich latarni na ledowe oraz rozwiązań Smart City. Przyjęli też Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Kraków oraz zasobem tymczasowych pomieszczeń na lata 2021-2025.

Radni przyjęli również projekt uchwały w sprawie zwolnienia i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie Gminy Miejskiej Kraków za rok 2021 oraz plan pracy Rady Miasta. Projekt uchwały kierunkowej do Prezydenta w sprawie zakupu tramwaju technicznego, który umożliwi szlifowanie, czyszczenie i odśnieżanie torowisk odesłany został do Komisji Infrastruktury, a projekt rezolucji w sprawie  modyfikacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi SARS-COV-2 został zdjęty z porządku obrad.

Radni przyjęli też projekt uchwały złożony przez Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa w sprawie odmowy wyrażenia zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy radnemu Andrzejowi Hawrankowi. Na mocy kolejnej z uchwał wiceprzewodniczącą Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa została radna Alicja Szczepańska. Radni dokonali też zmian w składach dwóch komisji: radny Łukasz Wantuch został powołany do składu Komisji Promocji i Turystyki, a radny Jan Stanisław Pietras – do Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska.

Podsumowanie obrad

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-03-25
Data aktualizacji: 2021-03-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat