Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski Panel Klimatyczny – nabór zakończony

Nabór panelistów oraz stron do Krakowskiego Panelu Klimatycznego, który jest poświęcony zmianom klimatu i neutralności klimatycznej miasta, został już zakończony. Jego celem jest wypracowanie odpowiedzi na pytanie: „Jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej?” –

Fot. materiały prasowe

Nabór panelistów zakończony

Do losowo wybranych 20 tysięcy gospodarstw domowych w Krakowie rozesłano zaproszenie do udziału w KPK. Otrzymanie zaproszenia było szansą, aby współtworzyć panel i reprezentować wszystkich krakowian.

Rejestracja panelistów zakończyła się 26 marca.

Wysyłka 20 tys. zaproszeń była pierwszym etapem doboru panelistów i panelistek. Spośród zarejestrowanych wyłoniona została grupa 60 osób wraz z 10-osobową grupą rezerwową. Wylosowane osoby stanowią grupę reprezentatywną dla całego miasta pod względem cech społeczno-demograficznych i przestrzennych (płeć, grupa wiekowa, dzielnica zamieszkania, poziom wykształcenia).

Za udział w panelu jest przewidziane wynagrodzenie.

Udział w Krakowskim Panelu Klimatycznym to nie tylko wyjątkowa przygoda, ale także możliwość realnego wpływu na działania miasta. Na podstawie deklaracji prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, rekomendacje przyjęte z poparciem na poziomie co najmniej 80 proc. głosujących będą traktowane jako wiążące dla władz miasta i zostaną wdrożone w życie.

 

Nabór stron panelu

28 marca zakończył się nabór do udziału w KPK instytucji, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz innych podmiotów, których działalność związana jest z tematem Krakowskiego Panelu Klimatycznego.

Strony mają prawo do przedstawienia swoich stanowisk i uwag w temacie panelu w formie wystąpienia podczas spotkania i/lub przekazania innych materiałów oraz opiniowania propozycji rekomendacji i przedstawiania własnych. Operator określa szczegółową formę udziału stron, przy zapewnieniu równych warunków udziału w panelu.

Strony są zobowiązanie do przestrzegania regulaminu, przyjętych standardów oraz programu panelu. Strony nie otrzymują wynagrodzenia za udział w panelu. Materiały przekazane przez strony udostępnianie są panelistom, w tym poprzez stronę internetową panelu.

 

Planowane terminy spotkań Krakowskiego Panelu Klimatycznego:

  • 10 kwietnia – spotkanie inauguracyjne i edukacyjne
  • 17 kwietnia – spotkanie edukacyjne
  • 24 kwietnia – spotkanie edukacyjne
  • 15 maja – spotkanie deliberacyjne
  • 29 maja – spotkanie deliberacyjne
  • 12 czerwca – głosowanie i spotkanie podsumowujące.

Spotkania inauguracyjne i edukacyjne odbędą się w formule online. Operator panelu zapewni pełne wsparcie techniczne dla panelistów.

 

Operatorem Krakowskiego Panelu Klimatycznego jest Instytut Polityk Publicznych. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

Instytut Polityk Publicznych, ul. Kazimierza Wielkiego 18/5, 30-074 Kraków, e-mail: ipp@ipp.expert, telefon: 793 762 000.

Więcej informacji o Krakowskim Panelu Klimatycznym tutaj oraz na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-25
Data aktualizacji: 2021-03-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź