Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Zatrzymany świat” – wyjątkowa płyta dla dzieci i młodzieży

„Zatrzymany świat" to 21 utworów muzycznych wraz z opowiadaniem pt. „Lemik" poruszających uniwersalne tematy takie jak miłość, rodzina, wyobraźnia, zabawa. Celem autorów było nie tylko wydanie płyty z piosenkami dla dzieci i młodzieży, a także uczczenie 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Historia robota Lemika, pojawiająca się w książeczce płyty, jest hołdem złożonym twórczości Stanisława Lema, którego książki do dzisiaj rozpalają wyobraźnię czytelników na całym świecie.

Piosenki na płycie „Zatrzymany świat”, śpiewane są przez Krakowski Chór Dziecięcy oraz wielu młodych wykonawców, znanych z programów radiowych i telewizyjnych m.in. „The Voice of Kids”. Ich tematyka sprawia, że mogą być również doskonałym materiałem dydaktycznym, który można wykorzystać w szkołach, przedszkolach i domach kultury.

– Zawsze uważaliśmy, że jakość tego co robimy jest najważniejsza i dlatego nie uznajemy dróg na skróty. Jednocześnie staramy się w naszej pracy, którą tak bardzo kochamy, pochylić nad problemami życia codziennego i nad tym, co jest ważne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chcemy też, aby przesłanie i walor edukacyjny był prawie niezauważalny i łatwo przyswajalny przez tak wymagającego, młodego odbiorcę. A nie ma chyba na to lepszego sposobu, jak zabawna forma opowiadania i piosenek – mówią autorzy projektu.

 

Krakowskie Centrum Artystyczne zaprasza na semestralny nabór dzieci do Krakowskiego Chóru Dziecięcego.

Więcej informacji na stronie Krakowskiego Chóru Dziecięcego.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-22
Data aktualizacji: 2021-04-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat