Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
  Komunikat archiwalny

  IV Forum Przewodników, Pilotów, Biur Podróży i Atrakcji Turystycznych

  Krakowska Izba Turystyki przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa organizuje IV Forum Przewodników, Pilotów, Biur Podróży i Atrakcji Turystycznych. Wydarzenie miało odbyć się 25 marca w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory Muzeum Krakowa, ale z powodu lockdownu termin lub forma spotkania mogą ulec zmianie. Dalsze szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

   

  Fot. Jan Graczyński

  Tematyka forum skupi się na dwóch istotnych kwestiach.

  Pierwszy temat dotyczyć będzie propozycji muzealnej, kulturalnej i turystycznej Krakowa na 2021 rok w kontekście zapotrzebowania społecznego na ofertę spędzania czasu wolnego w okresie wychodzenia z pandemii. Natomiast drugi panel będzie próbą odpowiedzi na pytanie, jak zapewnić turystom bezpieczeństwo i maksymalny komfort zwiedzania obiektów.

  Wierząc, że rok 2021 będzie czasem, kiedy krok po kroku świat zmierzać będzie w kierunku normalizacji życia, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom branży turystycznej potrzebującej spotkań mających na celu wspólną wymianę doświadczeń.

  IV Forum Przewodników, Pilotów, Biur Podróży i Atrakcji Turystycznych zgromadzi przedstawicieli branży turystycznej i umożliwi konstruktywny dialog. Przewodnicy miejscy przykładają dużą wagę do współpracy z muzeami oraz innymi obiektami historycznymi i sakralnymi odwiedzanymi przez turystów. W trakcie konferencji będziemy zastanawiać się, jak uatrakcyjnić ofertę kulturalną miasta, by zachęcić na nowo do przyjazdu i zwiedzania Krakowa, mając na względzie wielkie wydarzenia czekające nas w 2021 roku, jak ponowne udostępnienie ołtarza mariackiego po pięcioletniej renowacji czy wielką wystawę arrasów na Zamku Królewskim na Wawelu. Podczas forum omówione zostaną zasady współpracy między branżą turystyczną, przewodnikami, pilotami a muzeami i innymi obiektami kulturalnymi w okresie wychodzenia z pandemii i po pandemii.

  Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy z transmisją online dostępną na miejskich stronach internetowych i w mediach społecznościowych Krakowskiej Izby Turystyki i Urzędu Miasta Krakowa.

  Przyszłość stawia przed branżą turystyczną wielkie wyzwania, z których wciąż największym jest przetrwanie trudnego okresu i znalezienie rozwiązania na zachowanie potencjału, który pozwoli odbudować turystykę w mieście w lepszej, zrównoważonej formie.

  pokaż metkę
  Osoba publikująca: Anna Duda
  Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
  Data publikacji: 2021-03-17
  Data aktualizacji: 2021-03-18
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź